MENU

Türk Dili ve Edebiyatı I. Öğrenci Sempozyumu Sona Erdi
20 Mayıs 2022, Cuma - 12:10
Güncelleme: 13 Aralık 2022, Salı - 11:41
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü ile OMÜ Türklük Bilimi Araştırmaları Topluluğu ortaklığında, “Öğrenci Projeleri Destek Programı” kapsamında I. Öğrenci Sempozyumu düzenlendi.

Fen-Edebiyat Fakültesi Prof. Dr. Fevzi Köksal Konferans Salonu'nda başlayan sempozyum, “Genç Yûnuslarla Hikmet Dilinin İzinde” projesi koordinatörü Mesude Taş ve Türklük Bilimi Araştırmaları Topluluğu Başkanı Gizem Nur Dalma’nın açılış konuşmaları akabinde Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Selçuk Çıkla’nın açılış konuşmaları ile devam etti. Sempozyuma birçok akademisyen ve öğrenci katıldı.

Öğleden önce ve sonra olmak üzere toplamda iki oturum şeklinde gerçekleştirilen sempozyumda ilk oturum Arş. Gör. Hasan Kızıldağ’ın başkanlığında; Feride Akpınar, Rümeysa Uçar, Beste Yavuz adlı öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi. Oturum sonunda kısa bir değerlendirme oturumu yapılarak çeşitli sorulara cevap arandı.

Sempozyumunun ikinci oturumu ise Arş. Gör. Mustafa Ay’ın başkanlığında; Merve Sarı, Mesude Taş, Akif Hakkı Özkan adlı öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi. Çeşitli başlıklar etrafında sunulan tebliğlerin sonunda kısa bir değerlendirme oturumu yapılarak öneriler ve dilekler dile getirildi.

Sempozyum, katılımcılara akademisyenler tarafından hediye takdiminin yapılması ve hatıra fotoğrafı çekimiyle tamamlandı.

X
Secure Login

This login is SSL protected