MENU

Adnan Ölmez OMÜ’lü Gençlerle Söyleşide Buluştu
13 Haziran 2022, Pazartesi - 11:33
Güncelleme: 13 Haziran 2022, Pazartesi - 11:33
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Samsun MYO Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü birinci sınıf öğrencileri tarafından Doç. Dr. Aybike Tuba Özden yönetiminde ‘Kariyer Günleri Etkinlikleri’ kapsamında Borsan Firmasının kurucusu Adnan Ölmez’in konuk olduğu bir söyleşi gerçekleştirildi. OMÜ Sahnesi’nde düzenlenen ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe Samsun MYO Yönetimi ve öğretim elemanları katıldı.

İş adamı Ölmez’in biyografisinin okunduğu etkinlikte daha sonra ise Ölmez’in hayatını anlatan ‘Adnan Bey’ belgeseli gösterildi.

Belgeselin ardından interaktif bir şekilde soru cevap gerçekleştiren Ölmez, öğrencilerden gelen soruları yanıtladı. Ölmez’in, “Ekip çalışmasını ve kurum kültürünü nasıl tanımlarsınız?” sorusuna verdiği cevap ise dikkat çekiciydi. Zıt görüşlü ekip arkadaşlarıyla ortaklık yaptığını belirten Ölmez, aynı görüşte olan insanlardan farklı fikirler çıkmayacağını fakat farklı görüşlü olanlarla yeni düşünceler ortaya atarak çalışmalar yapılabileceğini belirtti.

“Samimi Olmak Her İşten Önce Gelir”

Öğrencilerden gelen “Çalışma arkadaşlarınızda aradığınız özellikler nedir?” sorusuna ise Ölmez, her şeyden önce samimiyete önem verdiğini ifade ederek samimi olmanın onun için her işten önce geldiğini söyledi.

Kendi kariyer planında 55 yaşında emekli olmayı planladığını fakat çevresinden gördüğü emekli insanların sosyal yaşamlarının bittiğini ve durağan bir hayat yaşamaya başladıklarını gözlemlediği için emeklilik yaşını “Allah nasip eder bir hastalık vermezse” 75 yaşına kadar olmayacağını dile getirdi.
“Tekrar Samsunspor’un başkanlığını yapmayı düşünüyor muşunuz?” sorusuna, en yorucu dönemlerinin başkanlık dönemleri olduğunu ve bir daha yapmayacağını belirten Ölmez,  ”Sürekli futbol izleyen biriydim başkanlık döneminden sonra futbol izlemeyi dahi bıraktım.” şeklinde konuştu.

“Oksijenin Olduğu Her Yere Yatırım”

Ukrayna-Rusya savaşının oradaki yatırımları ve projelerini de etkilediğini belirten Ölmez, “Ukrayna da yaşanan savaş sizi de etkiledi mi nasıl önlemler aldınız?” soruları üzerine “Dua ettik bomba düşmesin” diyerek espri yaptı.

Savaş sırasında çok fazla bir strateji izlenemediğini, depoları küçültme yoluna gittiklerini, orada sadece bir ofis bırakarak önümüzdeki seneye kadar boşaltacaklarını belirten Ölmez, sloganlarının “Oksijenin Olduğu Her Yerde Yatırım Yapmak” olduğunu ekledi.

“Gençlerin Sabırlı Olması Gerekiyor”

Ölmez, Samsunlu olduğundan yatırımlarının çoğunu burada gerçekleştiren ve maddi olarak her anlamda hedeflediği işleri başardığı için ilerleyen dönemlerde vakıf kurmak gibi bir proje ve hayalinin olduğunu da sözlerine ekledi. Vakıftan elde edecekleri gelirlerin bir kısmını ihtiyaç sahipleri ve öğrencilere aktaracağını ifade eden Ölmez, söyleşinin bitiminde gençlere seslendi. Eğitim sisteminde teori ve pratik sorununa dikkat çeken Ölmez, "Biz gençliğimize güveniyoruz. Her dönem yeni nesille ilgili çok şey söylenir. Ancak, geleceğimizin teminatı onlar. Sadece mezun olduktan sonra unutabilecekleri, görmezden gelecekleri ve belki de çok beklenti içine girmeden geçirecekleri bir yıla ihtiyaçları var. Bunu göze alabilenler, her şeyden önce sabırlı olan ve ne istediğini bilenler bu sürenin sonunda amacına ve hedefine ulaşmış olur." diyerek sözlerini tamamladı.

Söyleşi sonunda Samsun Meslek Yüksekokulu Müdür Prof. Dr. Güray Erener ve Pazarlama ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Aybike Tuba Özden, günün anısına Adnan Ölmez’e plaket takdim etti. Etkinlik, hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

X
Secure Login

This login is SSL protected