MENU

Sağlık Hizmetleri MYO’da Mezuniyet Heyecanı
29 Haziran 2022, Çarşamba - 15:58
Güncelleme: 09 Eylül 2022, Cuma - 21:04
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu (MYO) 2021-2022 akademik yılında başarı gösteren öğrenciler coşkuyla mezun oldu. 

Sağlık Hizmetleri MYO Konferans Salonunda gerçekleşen mezuniyet törenine; Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Faruk Tan, akademisyenler, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

“Önünüzde çok meşakkatli, çok heyecanlı, çok sabırlı bir gelecek var”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşma yapan Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Faruk Tan, “Sizler bu diplomayı aldığınız andan itibaren artık Ahmet, Mehmet, Ayşe, Fatma olarak anılmayacaksınız. Almış olduğunuz diploma sizin isminizin, kimliğinizin önüne geçecek. Dolayısıyla artık sizler bir öğrenci değil, bir meslek erbabı, sizlerden hizmet bekleyen, ilgi bekleyen insanlara hizmet eden bir sağlık elemanı olarak hayata atılacaksınız. Önünüzde çok meşakkatli, çok heyecanlı, çok sabırlı bir gelecek var. Tabii bu arada asıl teşekkür edilmesi gereken birileri var ki onlar da siz çok kıymetli aileleriniz. Çocuklarınızı kucağınıza aldığınızdan itibaren üzerlerine titreyerek, bin bir meşakkat ile çok büyük hayallerle bugüne kadar eğitimine katkı sağlamak için elinizden gelen her şeyi yaptınız. Ve sonunda gelip Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne emanet ettiniz. Bugün çok sevdiğimiz öğrencilerimiz aldıkları eğitimler sonunda aramızdan ayrılıyorlar. Hepinize hayatlarınızda başarılar ve mutluluklar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

“Bölümümü birincilikle bitirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşamaktayım”

MYO ve Patoloji Bölümü birincisi Feyza Özkan ise “Bölümümü birincilikle bitirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşamaktayım. Pandeminin ülkemizi etkilendiği günlerde özveriyle çalışan ve iyi bir eğitim vermek için elinden gelen her şeyi yapan değerli hocalarımıza, yüksekokulumuzun kıymetli personeline ve bu süreçte bizden desteğini esirgemeyen sevgili ailelerimize şahsım ve dönem arkadaşlarımın adına sonsuz şükranlarımı sunarım.” diye konuştu.

Dişçilik Hizmetleri, Eczane Hizmetleri, Sağlık Bakım Hizmetleri ve Tıbbi Hizmetler ve Teknik bölümleri programlarından    başarıyla mezun olan öğrencilere hediye ve başarı belgeleri verildi. Mezuniyet töreni, öğrencilerin keplerini havaya atmasıyla son buldu.

X
Secure Login

This login is SSL protected