MENU

OMÜ Öğrencilerinden Mezuniyet Sergisi
21 Haziran 2022, Salı - 13:31
Güncelleme: 21 Haziran 2022, Salı - 13:31
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) öğrencilerinin eserleri, mezuniyet sergisinde görücüye çıktı.

OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesinde Görsel İletişim Tasarımı ile Grafik Bölümlerinden mezun olacak öğrencilerin 4 yıllık eğitim sürecinin sonucunda ürettikleri nitelikli çalışmaların ortaya koyulduğu ‘Mezuniyet Sergisi’ açıldı.

Tüm sanatseverlerin ziyaret edebileceği serginin açılışına OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Sancak, GSF Dekanı Prof. Dr. Ali Seylan, GSF Grafik Bölüm Başkanı Ali Tomak, öğretim görevlileri, öğrenciler ve misafirler katıldı.

Açılışta konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Sancak, sergiye verdikleri emekten dolayı öğrencileri tebrik etti. Prof. Dr. Sancak, “Siz farklı bir nesilsiniz, 100 yılda bir başlayan bir salgın ne yazık ki sizlere rast geldi. Sizler eğitiminizi hocalarınızdan yüz yüze olarak almadınız ama sizlerin en iyi şekilde yetiştiğinizi ümit ediyoruz ve bundan sonra da kendinizi en iyi şekilde geliştireceğinizi ümit etmekteyiz.” ifadelerini kullandı.

Grafik Bölümü Arş. Gör. Mehmet Hakan Mamuş da “Öğrenciler, farklı alanlarda görmüş oldukları eğitimin karşılığını sergilediler. Çok farklı alanlarda ürünler var, ambalaj tasarımı, 3 boyutlu modellemeler, stant tasarımları, kurumsal kimlik. Aslında hepsi birbirinden farklı disiplinler olmasına rağmen öğrenciler yetkin çalışmayı ortaya koyabildiler. Aslında buradan mezun olduklarında herhangi bir iş yerine girdiklerinde yeterli işler yapabileceklerini göstermiş oldular.” diye konuştu.

Görsel İletişim Bölümü son sınıf öğrencisi Yasemin Yorulmaz ise “Mezuniyet sergisinde 4 yıl boyunca yaptığımız çalışmalardan örnekler sunuyoruz. Ben bir infografik çalışma yaptım, üzerindeki bina modellemesini de 3 boyutlu olarak yaptım yani burada iki çalışma bir arada. Tasarımda aslında manipülasyon çok revaçta, ben yaptığım tasarımlarda manipülasyonu seviyorum. Daha doğrusu ütopik çalışmaları seviyorum, mesela bir ambalaj tasarlamak çok keyifli geliyor. İnovatif, önce bir şeyi üretip sonra onu tasarlıyorsunuz. Onun dışında 3 boyutlu modellemeyi çok seviyorum. Samsun Büyükşehir Belediyesinin tarihi binasını tasarlarken de çok detay vardı ama çok keyifliydi. Sergi 20-24 Haziran, sabahtan akşama kadar gezilebilir.” dedi.

20 Haziran’da açılışı yapılan sergi, 24 Haziran’a kadar Güzel Sanatlar Fakültesinde ziyaretçilerini bekliyor.

X
Secure Login

This login is SSL protected