MENU

Milletvekili Karaaslan’dan Başarılı Teknopark Girişimcilerine Kutlama Ziyareti
13 Ocak 2021, Çarşamba - 22:43
Güncelleme: 10 Haziran 2021, Perşembe - 16:38
A+ A-

Samsun Teknopark firmaları başarılı çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Dünya dijital oyun piyasasında adından söz ettiren Lebleby Games ile aldığı yatırım ve ödüllerle son aylarda adını sıkça duyuran Adapha Yapay Zeka şirketleri Samsun Teknopark’taki merkezlerinde ziyaret eden Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal başarılı ekipleri tebrik etti.   

Samsun’da farklı disiplinlerden gelen 3 oyun sevdalısının bir araya gelerek kurduğu Samsun Teknopark firması Lebleby Games’in piyasaya sürdüğü “Gear Race 3D” isimli oyun, yarış oyunları kategorisinde 165 ülke ve ABD’de en çok indirilen oyunlar arasına ilk sıraya yerleşmesi dikkatleri de bu ekibin üzerine çekti.  

Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ve Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, Ondokuz Maysı Üniversitesi (OMÜ) kampüsünde yer alan Samsun Teknopark’ta üretilen ve Samsun'dan dünya oyun piyasasına sunulan “Gear Race 3D” oyununu geliştiren ekip Teknopark’a gelerek tebrik etti. 

Milletvekili Karaaslan ve Rektör Ünal, kısa sürede yaklaşık 13 milyon indirilen ve dünya sırlamasına ABD başta olmak üzere dünyanın 165 ülkesinde 1. sıraya yükselen oyunun geliştiricileri Ercan Karabulut, Emre Karabulut, Talha Ekren, Miray Çalışkan ve Cihan Bohçacı’yı tek tek tebrik ederek oyun hakkında bilgi aldı.

Son yıllardaki çıkışıyla eğlence sektöründe ilk sıraya yükselen oyun sektörünün yurt dışına oyun ihracı da milyar dolarla ifade ediliyor. Bu piyasanın önemli bir aktörünün Samsun’da OMÜ bünyesinde faaliyet göstermesinden memnuniyet duyduklarını söyleyen Samsun Milletvekili Karaaslan, “Böyle girişimlerin ve Ar-Ge çalışmalarının Samsun’dan tüm dünyaya yayılmasının heyecanını yaşıyoruz” dedi. 

Oyun ve araştırma geliştirme (AR-GE) girişimi kimliklerini bir arada taşıyan ekip, şu anda Samsun Teknopark bünyesinde çalışmalarına devam ediyor.

Karaaslan, Adapha Yapay Zeka Kurucusu Sema Gül Türk’ü tebrik etti

Milletvekili Çiğdem Karaaslan, yine Samsun Teknopark’ta faaliyet gösteren ve çalışmalarıyla takdir toplayan Adapha Yapay Zeka firmasının kurucusu Sema Gül Türk ile görüştü. Karaaslan, riskli bebeklerle ilgili hareket analizi çalışmalarıyla yatırım alan ve geçtiğimiz günlerde Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı tarafından “AR-GE Organizasyonlarında Liderlik Öyküleri-Refik Üreyen Ödülleri” kategorisinde ödüllendirilen Adapha Yapay Zeka’nın kurucusu Sema Gül Türk’ü tebrik ederek firma faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ve Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal’ın Samsun Teknopark ziyaretine Rektör Yardımcısı Prof. Fehmi Yazıcı ve AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu, Samsun Teknopark Genel Müdürü Dr. Buğra Çolak da eşlik etti.

 

İLGİLİ HABERLER

Samsun Teknopark Firması Lebleby Games “Gear Race 3D” ile Dünyada Zirveye Oynuyor

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfından Samsun Teknopark Girişimcisine Ödül

X
Secure Login

This login is SSL protected