MENU

Rektör Ünal: “Samsun Teknopark’ın Ballıca’daki Hangarlarını Bölgenin Ekonomisi ve Potansiyeline Güç Katacak Bir Ek Alan Olarak Tanımlıyoruz”
15 Kasım 2022, Salı - 13:05
Güncelleme: 15 Kasım 2022, Salı - 13:17
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) “Samsun Teknoloji Geliştirme Merkezi (Teknopark) Ballıca Hangar Yapıları Onarım Tadilat İşleri”ne dair sözleşme imzalandı.

Rektörlük Yönetim Toplantı Salonu’ndaki imza töreninde Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, Samsun Teknopark Genel Müdürü Ekrem Altan ile onarım ve tadilat işlerinin yükleniciliğini üstlenen EM-SA Yapı Taah. İnş. Sıhhi ve Isı Tes. Malz. Tic. San. Ltd. Şti. yetkilileri bir araya geldi.

“120 günde bitirip teslim etmek istiyoruz”

İmzalardan önce söz alan şirket sahibi Emre Yavuz sözleşmenin hayırlı olmasını temenni ederek “Teknopark Ballıca ihalemiz hepimize hayırlı olsun. 8 hangarın onarımını yapacağız inşallah. Daha önce de birkaç hangarın onarımını yaptık, bu da bize nasip oldu. Süremiz 120 gün, inşallah bir an evvel bitirip size teslim etmek istiyoruz. İki taraf için de hayırlısı olsun.” dedi.

Rektör Ünal “Burayı bölgenin ekonomisi ve potansiyeline güç katacak bir ek alan olarak tanımlıyoruz”

Rektör Ünal da onarım ve tadilat yapılacak alanın önemine işaret ederek “Öncelikle ek alan olarak tahsis edilen bölge, bir an evvel hem bölgeye hizmet etmesi hem de Teknopark’a güç katması açısından önem arz ediyor. Anlaştığımız şirket de tecrübeli ve yetkin konumda. Ümit ediyoruz ki biz 120 günden önce orayı teslim alacağız. Teknopark’a çok ciddi anlamda bir talep var. Oranın üretim alanı olarak faaliyete girmesi, aslında Teknopark’a sadece bir alan kazandırmak anlamına gelmiyor, burayı yanı sıra, bölgenin ekonomisi ve potansiyeline güç katacak bir ek alan olarak tanımlıyoruz. O nedenle önemsediğimiz bir çalışma. Kısa sürede tamamlanmasını ümit ediyor, şirket yetkililerine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından ihale sözleşmesine Rektör Ünal ile şirket sahipleri Emre Yavuz ve Safa Yavuz imza attı.

X
Secure Login

This login is SSL protected