MENU

Geleceğin Sanatçıları Devlet Konservatuarından Mezun Oldu
29 Haziran 2022, Çarşamba - 17:46
Güncelleme: 29 Haziran 2022, Çarşamba - 17:47
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Devlet Konservatuarı, 2021-2022 akademik yılında başarılı öğrencilerini birçok sanatsal etkinliğin yapıldığı törenle uğurladı.

Devlet Konservatuarı Sahnesinde gerçekleşen törene; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Batuk, Konservatuar Müdürü Prof. Dr. Ferit Bulut, öğretim elemanları, mezunların aileleri ve davetliler katıldı.

“Devlet Konservatuarı üniversitemizi sanatla buluşturuyor”

Mezuniyet programında açılış konuşması yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Batuk, “Devlet Konservatuarı öğrencileri ve akademisyenleri gerçekleştirdikleri aktivitelerle üniversiteyi sanatla buluşturuyor, bu son derece önemli. Biz öğrencilerimizin sadece sağlık, mühendislik gibi alanlarda kendini geliştirirken aynı zamanda sanatsal alanlarla da iç içe olsun istiyoruz. Çünkü sanat ve müzikle ilgili alanlar eksik kaldığı taktirde bireylerin gelişmesi de eksik kalacaktır.” ifadelerini kullandı.

“Sınırları Türkiye'yi aşmış bir üniversiteyiz”

Mezun öğrencilere seslenen Prof. Dr. Batuk, konuşmasına şöyle devam etti: “Köklü bir üniversiteden mezun olduğunuzun bilincinde olmanızı istiyorum. 50 yıllık geçmişi olan bir üniversite olan OMÜ, 50 bini aşkın öğrenci sayısıyla büyük bir ailedir. 5 bin 600 civarında olan uluslararası öğrenci sayısı ile de sınırları Türkiye'yi aşmış bir üniversiteyiz. Bugün mezun olan arkadaşlar bu yuvadan uzaklaşıyor. Hayatlarının en güzel öğrencilik evresini geride bırakarak bundan sonraki süreçte iş hayatına atılacaklar. Hepinizi tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi.

“Hayallerinize ulaşacağınız günlerin başlangıcı”

Devlet Konservatuar Müdürü Prof. Dr. Ferit Bulut da “Sevgili gençler, bugün her ne kadar dostlarınızdan, arkadaşlarınızdan, hocalarınızdan ve sevdiğiniz tüm güzelliklerden ayrılıyor gibi hissetseniz de bu bir veda günü değil, farklı mekanlar, farklı insanlar ve hayatın farklı yönleriyle karşılaşıp hayallerinize ulaşacağınız günlerin başlangıcıdır. Bugünden sonra çıkacağınız hayat yolculuğunda müziğin dili, disiplini ve birleştirici gücü her birinizin ışığı olsun. Mezuniyetinizi kutluyor, her birinize başarı dolu bir yaşam diliyorum.” diyerek konuştu.

“Tüm arkadaşlarımın şansı açık olsun”

Mezun öğrenciler adına duygu ve düşüncelerini paylaşan Konservatuar birincisi Nurseli Öcal ise “Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü Geleneksel Türk Müziği Programı birincisi olarak mezun olmanın mutluluğu içerisindeyim. Bugün her zaman olduğu gibi hep arkamızda olan ailelerimize teşekkür ederim. Üniversitenin bana kazandırdığı değerli dostlarımın da bu başarımda katkısı büyük. Onlara da beni destekledikleri ve hep yanımda oldukları için sonsuz teşekkür ederim. Hayatınıza sanatla anlam katmanız dileğiyle. Tüm arkadaşlarımın şansı açık olsun.” ifadelerini kullandı.

Konservatuar birincisi Nurseli Öcal’ın konuşmasından sonra, konservatuar ikincisi Kadriye Özkahraman ve Burak Yöndem’e hediyeleri ve başarı belgeleri Konservatuar Müdürü Prof. Dr. Ferit Bulut tarafından verildi.

Tören sonunda Konservatuar öğrencileri keplerini havaya fırlatarak bu özel günlerinin tadını çıkardılar.

X
Secure Login

This login is SSL protected