MENU

Rektör Ünal, Senegal'den Rektör Mbaye'yi Misafir Etti
11 Ağustos 2022, Perşembe - 16:12
Güncelleme: 17 Ağustos 2022, Çarşamba - 15:51
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Senegal’in önemli üniversitelerinden olan Cheickh Anta Diop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmadou Aly Mbaye, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal’ı iade-i ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen görüşmede; uluslararası işbirlikleri ve ortak çalışmalar kapsamında yapılan bu ziyaretten dolayı mutluluk duyduğunu dile getiren Rektör Yavuz Ünal,  “Afrika bizim çok önem verdiğimiz bir coğrafya ve burada konumlanan Senegal’i ise kardeş ülke olarak görüyoruz ve ortak çalışma alanlarında daha ileriye gitme konusunda kararlıyız. Bu doğrultuda eğitim alanında Üniversitemizin imkânlarını tanımanız ve fikir alış verişinde bulunmanız bizler için önemli.” diye konuştu.

Teknoloji transferi çalışmalarının önemine de vurgu yapan Rektör Ünal, eğitim konularında ilgili üniversite ile ortak çalışmalara Ziraat, Veterinerlik ve Mühendislik Fakülteleri bünyesinde devam edileceğini dile getirdi.

Görüşmeye; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Selim Eren, Prof. Dr. Sevim Alışır, Uluslararası İlişkiler Birimi Başkanı Mustafa Said Kurşunoğlu, Erasmus Kurum Koordinatörü İsmail Yaman, Sierra Leoneli doktora öğrencisi Abu Kamara ile Senegalli öğrenciler de katıldı.

Ziyaret hediye takdimi ve fotoğraf çekimiyle sona erdi.

X
Secure Login

This login is SSL protected