MENU

Rektör Ünal, Giresun Merkezli GİRİB Yönetimini Ağırladı
02 Şubat 2023, Perşembe - 14:59
Güncelleme: 02 Şubat 2023, Perşembe - 14:59
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Kısa adı GİRİB olan Giresun İşadamı ve Bürokratlar Derneğinin Yönetim Kurulu üyeleri, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal’ı ziyaret etti.

2015 yılında Samsun’daki Giresunluların ve hemşehri derneklerinin birleşerek kurduğu GİRİB’in Yönetim Kurulu üyeleri, Samsun’daki il protokolü ziyaretleri kapsamında Rektör Ünal’la bir araya gelerek Derneğin çalışmaları ve kurumsal iş birliği hakkında istişarede bulundu.

Rektörlük makamındaki ziyarette GİRİB heyeti; Alucra Dernek Başkanı Hamza Çonoğlu, OMÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Ata Yakup Kaptan, iş adamı Mehmet Elevli, eğitimciler Halil Bayram, Abdullah Bayram ile Seyfettin Durkaya ve spor uzmanı Hakan Gül’den oluştu.

Görüşmede GİRİB heyeti, içinde oldukları oluşumun kuruluş süreci, faaliyetleri ve geleceğe dönük planlarına dair Rektör Ünal’a bilgi verdi.

Heyet üyeleri, gönül birlikteliği ile başlayan bu yolculukta sahaya inerek üretime ve istihdama yönelik faaliyetler üzerinden bölge ve ülke ekonomisine katkı sunmayı, yanı sıra da şehrin dinamikleriyle sürdürecekleri iş birlikleri sayesinde GİRİB’in organizasyonel yapısını ve kabiliyetini güçlendirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Nazik ziyaretleri için konuklarına teşekkür eden Rektör Ünal ise Üniversitenin yürüttüğü çalışma ve projelerden bahsederek, profesyonel iş birlikleri ışığında yenilikçi ve girişimci yaklaşımlarla üniversite-sanayi-sivil toplum etkileşiminin kente ve bölgeye katacağı değerler ve kazanımlara yönelik fikir ve öngörülerini konuklarıyla paylaştı.

X
Secure Login

This login is SSL protected