MENU

AK Parti Genel Başkan Danışmanı Aktay’dan Rektör Ünal’a Ziyaret
01 Şubat 2023, Çarşamba - 18:15
Güncelleme: 15 Şubat 2023, Çarşamba - 12:23
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Samsun’da temaslarda bulunan AK Parti Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Yasin Aktay, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal’ı makamında ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen görüşmede; Rektör Ünal, Üniversitenin; mevcut ve ürettiği projeler ile geliştirdiği iş ve güç birliği modelleri hakkında bilgiler paylaştı.

Ziyarette araştırma geliştirme (AR-GE) sahaları belirlediklerine işaret eden Rektör Ünal, sahip oldukları çıtayı ‘araştırma üniversitesi’ seviyesine yükseltmek istediklerini vurguladı. Ayrıca görüşmede Rektör Ünal, sanayi ve farklı sektörlerle sürekli iletişim ve etkileşim hâlinde olduğuna dikkat çekerek iç ve dış paydaşlarla bölgenin gelişmesi adına çaba gösterdiklerini kaydetti.

Ayrıca Rektör Ünal, Cumhurbaşkanlığı himayesinde 20-21 Mart 2023’de OMÜ’nün ev sahipliğinde ve 10 bölge üniversitesinin paydaşlığında düzenlenen Orta Karadeniz Kariyer Fuarı'na (OKAF'23) yoğun şekilde çalıştıklarını belirterek böylesine büyük bir organizasyonun bölge açısından son derece verimli geçeceğini belirtti.

Misafirperverlikleri ve değerli paylaşımları için Rektör Ünal’a şükranlarını sunan Prof. Dr. Yasin Aktay ise memnuniyetini ifade ederek OMÜ ailesine selam ve sevgilerini iletti.

Ziyaret, hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

Gönül Coğrafyası 7. Tematik Kış Kampı

Daha sonra AK Parti Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Yasin Aktay, Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selim Eren Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen "Gönül Coğrafyası 7. Tematik Kış Kampı" programına katıldı.

Münevver Ayaşlı Öğrenci Yurdu Konferans Salonunda düzenlenen programda 36 farklı ülkeden gelerek Türkiye'de eğitim gören öğrencilerin, Samsun ve Türkiye’yi yakından tanıması amaçlandı. GSB Samsun İl Müdürü Feyzullah Dereci ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selim Eren’in de hazır bulunduğu programa çok sayıda katılımcı yer aldı.

Programda; Prof. Dr. Yasin Aktay tarafından öğrencilere ‘Türkiye'nin İnsani Yardım Merkezli Dış Politikası’ konulu konferans gerçekleştirerek bilgiler verildi.

Prof. Dr. Yasin Aktay, Türkiye’nin, dünyanın her ülkesinde öğrencilere burslar vererek gönül coğrafyası oluşturduğunu belirttiği konuşmasında, “Ülke olarak önceki yıllara göre basamak atlayarak yabancı öğrencilere burs konusunda daha iyi bir noktaya geldik. Türkiye 2021 yılında dünyada yabancı öğrencilere burs verme konusunda Amerika, İngiltere gibi ülkelerinde dâhil olduğu sıralamada 285 bin öğrencisiyle 10’uncu sıraya yükseldi.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra öğrencilerin sorularını cevaplayan Prof. Dr. Aktay, Rektör Ünal’ın kendisine hediye takdimi sonrası öğrencilerle toplu olarak fotoğraf çektirdi.

Konferansın ardından etkinlik Türkiye'nin en büyük Avrupa'nın ise üçüncü büyüğü olan İlkadım Bowling Salonu'nda devam etti. Öğrenciler, bowling oynayarak moral depolarken Samsun'daki yatırım ve tesisleri de görme fırsatını buldu.

 

X
Secure Login

This login is SSL protected