MENU

Rektör Ünal, “Dönmeyi Düşünmeyenler” Gösterisine Katıldı
21 Mart 2022, Pazartesi - 19:46
Güncelleme: 21 Mart 2022, Pazartesi - 19:46
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Çanakkale Zaferi’nin 107. yılında İlkadım Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin “Dönmeyi Düşünmeyenler” adlı gösterisi izleyicileri duygulandırdı.

Yoğun kar yağışı nedeniyle ertelenen 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107. Yılı Şehitleri Anma Programı Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) yapıldı.

Programa Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Samsun Garnizon Komutanı Topçu Albay İbrahim Camcı, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, kamu kurum kuruşlarından temsilciler, öğrenci ve veliler katıldı.

Program saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Samsun Şube Başkanı Necati Yılmaz günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Daha sonra şehitler adına Kur’an-ı Kerim okundu. Ardından şehitler adına okunan tüm hatimlerin duası yapıldı.

Etkinlik İlkadım Güzel Sanatlar Lisesi’nin hazırladığı “Dönmeyi Düşünmeyenler” adlı anlatımlı konser gerçekleştirildi. Gösteride Çanakkale için yazılmış ezgileri seslendiren öğrenciler döneme ilişkin anlatımlar yapıldı. Seyit Onbaşı’nın 215 kilogramlık top mermisini kaldırması da gösteride canlandırıldı. Son bölümde mehter takımı da öğrencilere eşlik etti.

Program çekilen toplu fotoğraf ile son buldu.

X
Secure Login

This login is SSL protected