MENU

Prof. Dr. Mustafa Aktaş, Çeviri Editörü Olduğu Elektrikli ve Hibrit Taşıtlarla İlgili En Temel Kaynak Kitabı Rektör Ünal’a Takdim Etti
24 Aralık 2021, Cuma - 16:11
Güncelleme: 25 Aralık 2021, Cumartesi - 23:23
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Aktaş; çeviri editörü olarak emek verdiği, elektrikli ve hibrit taşıtlar konusunda en temel kaynak olan “Modern Elektrikli, Hibrit Elektrikli ve Yakıt Hücreli Taşıtlar” adlı kitabı Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Prof. Dr. Yavuz Ünal’a takdim etti.

Rektörlük makamındaki ziyarete, kitabın tercümesinde görev alan Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Elektrik Tesisleri Ana Bilim Başkanı Prof. Dr. Okan Özgönenel de eşlik etti.

Ziyarette Prof. Dr. Mustafa Aktaş ve Prof. Dr. Okan Özgönenel; Mehrdad Ehsani, Yimin Gao, Stefano Longo ve Kambiz M. Ebrahimi tarafından yazılan kitabın çevirinde, ülkemizdeki farklı üniversitelerden alanında uzman öğretim üyelerinin de katkısı olduğunu belirterek böylesine önemli kaynağı Türkçe’ye kazandırmaktan dolayı duydukları mutluluğu Rektör Ünal ile paylaştı.

Rektör Ünal da gelişim ve ilerlemenin kökeninde eğitimin bulunduğuna ve bunun yansımalarının da yayınlar olduğuna işaret ederek söz konusu çevirinin, üniversitelerde elektrik elektronik mühendisliği disiplininde büyük bir yer tutacağı ve başvuru kitabı olacağını belirterek emekleri için konuk akademisyenler Prof. Dr. Aktaş ve Prof. Dr. Özgönenel’e teşekkür etti.

Ziyaret, kitap takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle tamamlandı.

“Modern Elektrikli, Hibrit Elektrikli ve Yakıt Hücreli Taşıtlar” kitabının giriş ve tanıtım sayfalarına buradan erişebilirsiniz.

Kitabın yayınevine ait linki:

https://www.akademisyen.com/tr/makina-otomotiv/modern-elektrikli-hibrit-elektrikli-ve-yakit-huecreli-tasitlar.html

 

 

X
Secure Login

This login is SSL protected