MENU

OMÜ Mezunu Rektör Yardımcısından Vefa Ziyareti
08 Temmuz 2021, Perşembe - 12:21
A+ A-
Dinlemek için tıklayınızDinle
Paylaş

Afganistan’ın başkenti Kabil’deki Selam Üniversitesinin Rektör Yardımcısı Basir Ahmet Yusufi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal’a vefa ziyaretinde bulundu.

Ziyarette, OMÜ Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünden mezun olarak ülkesindeki Selam Üniversitesinde rektör yardımcılığı görevini ifa eden Basir Ahmet Yusufi, lisans eğitimini aldığı OMÜ’de bulunmaktan duyduğu heyecanı ve mutluluğu Rektör Ünal’la paylaştı.

Görüşmede, görev yaptığı Selam Üniversitesi hakkında bilgiler veren Yusufi, OMÜ’de edindiği bilgi, birikim ve tecrübelerin kendisine yol gösterdiğine işaret ederek üzerinde emeği olan akademisyenlere minnettar olduğunu dile getirdi.

Türkiye’nin Afganistan’a yönelik ilgisinin, iki ülke arasındaki kadim kültürel ve tarihî ilişkilerin canlı kalması ve gelişmesi adına önem arz ettiğini belirten Rektör Yardımcısı Yusufi, gösterilen konukseverlik için Rektör Ünal’a şükranlarını sundu.

Nazik ziyareti ve OMÜ’ye yönelik pozitif algısı ve güçlü aidiyeti için konuğuna teşekkür eden Rektör Ünal ise OMÜ’nün, dünyanın farklı ülkelerinden pek çok öğrenciyi çatısı altında buluşturduğunu ifade ederek bu tablonun kültürel buluşmalara zemin hazırladığına ve Samsun’un bilinirliği ile tanınırlığına büyük katkı sağladığına dikkat çekti.

Afganistanlı öğrencilerin Türkiye’deki eğitimlerinin, onlara kültür elçiliği misyonunu da yüklediğine işaret eden Rektör Ünal, bu sürecin kuşaklar boyunca devam etmesini temenni etti.

Ziyaret sonunda Rektör Ünal, konuğuna Üniversitenin kurumsal hediyesini takdim etti.

Son Güncelleme: 13 Temmuz 2021, Salı - 14:50
X
Secure Login

This login is SSL protected