MENU

YKS’de İlk On Bine Giren Engelli Öğrencinin Gönlü OMÜ’de
05 Ağustos 2021, Perşembe - 11:19
Güncelleme: 05 Ağustos 2021, Perşembe - 14:42
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’ndaki (YKS) başarısıyla ilk on binde yer alan engelli öğrenci Zeynep Dila Civil, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Tercih döneminin başlamasıyla birlikte engelli öğrenciler de doğru tercihte bulunmanın yanı sıra erişilebilir bir üniversitede öğrenim görmek arzusuyla ilgili fakülteler ve engelli öğrenci birimleriyle iletişim kuruyor. YKS’deki başarısıyla ilk on bine giren ve OMÜ Tıp Fakültesini tercih etmek isteyen engelli öğrenci Zeynep Dila Civil, bu yıl yine OMÜ Tıp Fakültesinden mezun olan ablası Esra Nur Civil ve ailesinin eşliğinde OMÜ Kampüsü ve öğrenim görmeyi düşündüğü Tıp Fakültesine ait derslikleri ziyaret etti.

Ziyarette ayrıca, Engelli Öğrenci Birimi de derecesiyle dikkat çeken engelli öğrenci Zeynep Dila Civil ve ailesini, OMÜ’nün engelli öğrencilere verdiği hizmetler ve eğitim-öğretim süreci boyunca vereceği destekler hakkında kapsamlı olarak bilgilendirdi.

OMÜ, öğrencilerin öğrenim hayatı boyunca olumsuzluklarla karşılaşmaması için tüm birimleri ile koordineli çalışırken tam erişilebilir kampüs ve eğitim ortamlarıyla öğrencileri bekliyor.

2021 YKS tercih dönemi 5 Ağustos itibariyle başlayacak. Bu süreçte öğrenciler de doğru tercih yapabilmek için araştırmalarını sürdürüyor. OMÜ ile ilgili sorularına cevap bulmak için telefonla, sosyal medya kanalları aracılığıyla veya bizzat kampüsü ziyaret ederek bilgi almak isteyen adaylar, yetkilileri tarafından detaylı olarak bilgilendiriliyor.

X
Secure Login

This login is SSL protected