MENU

YKS İl Koordinasyon Kurulu On-Line Toplandı
16 Haziran 2022, Perşembe - 22:55
Güncelleme: 16 Haziran 2022, Perşembe - 22:55
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 18 – 19 Haziran 2022 tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) sorunsuz ve güvenli bir biçimde uygulanması için YKS İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, çevrim içi (on-line) olarak yapıldı.

Toplantıda; hafta sonu 2 gün sürecek YKS’ya yönelik kurumların yaptığı hazırlıklar, il genelinde sınavın kurallar dâhilinde ve güven içinde gerçekleşmesi için alınacak tedbirler ile en elverişli sınav ortamının oluşturulması, şehir trafiğinin seyri ve trafikteki olası aksiliklere karşı yürürlükte olacak önlemler vb. hususlar ele alındı.

Toplantıya; Samsun Vali Yardımcısı Hasan Öztürk, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İl Jandarma Komutanı Ömer Ersever, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tekin Balcı, İl Millî Eğitim Müdürü Murat Yiğit, İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, ÖSYM İl Koordinatörü Prof. Dr. Lokman Çilingir ve Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Abdülkadir Dizman katıldı.

X
Secure Login

This login is SSL protected