MENU

Üniversite Adayları Çarşamba MYO’da
26 Mart 2022, Cumartesi - 21:12
Güncelleme: 27 Mart 2022, Pazar - 02:43
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesinin (OMÜ) en çok öğrenciye sahip üçüncü meslek yüksekokulu olan Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulu (MYO), öğrencilerin bilinçli tercih yapmalarına yardımcı olmak için meslek liselerine yönelik tanıtım faaliyetlerine devam ediyor.

Bu kapsamda Çarşamba Yunus Emre Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinin farklı bölümlerinden 12. sınıf öğrencileri, Çarşamba Ticaret Borsası MYO'yu okul yöneticileri ve rehberlik öğretmenleri eşliğinde ziyaret etti.

Ziyaretler sırasında öğretim elemanlarıyla tanışan öğrenciler, MYO’nun bölümlerini oluşturan Bilgisayar Programcılığı, Sosyal Güvenlik, Çağrı Merkezi Hizmetleri, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Bankacılık ve Sigortacılık ile Bilişim Güvenliği Teknolojisi Programlarını yakından tanıma şansı yakaladı.

Bilgisayar laboratuvarları, çağrı merkezi simülasyon odası, amfi ve sınıflar başta olmak üzere binayı gezen öğrenciler, bilgilendirme toplantılarını can kulağı ile dinleyip merak ettikleri soruları Öğr. Gör. Dr. Azize Zehra Çelenli Başaran ve Öğr. Gör. Mürsel Kan’a sordu. Toplantıda Üniversite ve MYO'nun imkânları, üniversite tercihlerinde dikkat etmeleri gereken konular, meslek seçimi, dikey geçiş olanakları, KPSS ile atanma oranları hakkında da sıkça sorular geldi. Bilgisayar laboratuvarlarında derslere de konuk olan lise öğrencileri Öğr. Gör. Neslihan Yöndemir Çalışkan, Öğr. Gör. Sema Bilgili’den bilgi alırken MYO öğrencileriyle de sohbet etti.

Çarşamba Yunus Emre Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinin Bilişim Teknolojileri, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, El Sanatları Teknolojisi, Moda Tasarım Teknolojileri, Pazarlama ve Perakende, Yiyecek İçecek Hizmetleri gibi farklı bölümlerinden 40’a yakın son sınıf öğrencisinin katıldığı ziyarette öğrencilere Müdür Yardımcısı Haydar Karadoğan ve rehberlik öğretmeni Nursel Altun eşlik etti.

X
Secure Login

This login is SSL protected