MENU

Trabzon Üniversitesi Rektörü Emin Aşıkkutlu’dan Nezaket Ziyareti
31 Mart 2022, Perşembe - 17:59
Güncelleme: 31 Mart 2022, Perşembe - 18:03
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Temaslarda bulunmak üzere Samsun’a gelen Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal’ı ziyaret etti.

Ziyarete; OMÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fehmi Yazıcı, Prof. Dr. Cengiz Batuk ve Prof. Dr. Recep Sancak ile Genel Sekreter Prof. Dr. Hüseyin Gençcelep de eşlik etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette; konuk Rektör Aşıkkutlu, iki üniversite arasındaki iş birliği alanları ve olanakları ile ortak yürütülebilecek muhtemel projelere ilişkin fikir ve değerlendirmelerini paylaştı. Konuk Rektör Aşıkkutlu, gösterilen dostane yaklaşım ve misafirperverlik için Rektör Ünal’a teşekkür etti.

Rektör Ünal da mevkidaşını ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti belirterek Karadeniz Bölgesi’nde bulunan her iki üniversitenin geliştireceği iş birliği modelleri ile izlenecek yol haritası doğrultusundaki tecrübe alışverişi ve paylaşımının bölge adına çok değerli olacağını kaydetti.

Bölgede bulunan üniversitelerin mevcut birikim ve sahip oldukları kazanımları daha da çoğaltarak istikrarlı bir biçimde geleceğe aktarmaları gerektiğini vurgulayan Rektör Ünal, nazik ziyareti ve teşvik edici temennileri için mevkidaşı Aşıkkutlu’ya şükranlarını sundu.

Ziyaret sonunda Rektör Aşıkkutlu, “1. Uluslararası Geçmişten Günümüze Trabzon’da Dinî Hayat Sempozyumu”nun Bildiriler Kitabı’nı Rektör Ünal’a armağan etti. Rektör Ünal da konuğuna Üniversitenin hediyesini takdim etti.

X
Secure Login

This login is SSL protected