MENU

Sosyal Hizmet Disiplininde İhtisaslaşma ve Mesleki Kimlik
20 Nisan 2021, Salı - 12:30
Güncelleme: 20 Nisan 2021, Salı - 12:32
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü; periyodik olarak gerçekleştirdiği Kariyer Konferansları dizisi kapsamında “Alanda İhtisaslaşma ve Mesleki Kimlik” konusunu odağa aldı.

Çok sayıda öğrencinin takip ettiği konferans, çevrim içi (on-line) formatta internet üzerinden düzenlendi.

“Alanda İhtisaslaşma ve Mesleki Kimlik” konusunun irdelendiği çevrim içi etkinliğe Sosyal Hizmet Uzmanı Oben Südütemiz konuk oldu. Moderatörlüğünü Dr. Öğr. Üyesi Aynur Arslan ve Dr. Öğr. Üyesi Meltem Kökdener’in yaptığı konferansta uzman Oben Südütemiz, öncelikle kendi öğrencilik ve mesleki deneyimlerinden bahsetti.

Ardından alana yönelik çalışmalar üzerinde duran uzman Südütemiz, uygulamalı bir disiplin olan sosyal hizmette, edinilen teorik bilgilerin beceri ve yarara dönüşebilmesi için yapılacak uygulamaların önemine vurgu yaptı.

Konuşmasında sosyal hizmet mesleğinin işlev ve rollerine değinen konuk Südütemiz, yaşadığımız dünyada sosyal sorunların çeşitlenmesi ve kompleks hâle gelmesinin bu alanda ihtisaslaşmayı da beraberinde getirdiğine dikkat çekti. Uzman Südütemiz, sosyal çalışmacının görevlendirildiği yerin kendine has şartları ve yapısından ötürü sosyal hizmette yetkin olmanın ve profesyonelliğe ulaşmanın bu disiplinin önemini ve saygınlığını arttırdığını dile getirdi. 

Sosyal Hizmet Uzmanı Südütemiz, konuşmasının devamında mesleki kimlik kazanımlarından söz edip, sosyal hizmet mesleğinin bilgi, beceri ve değer temeline işaret ederek öğrencilere, meslek hayatında müdahalede bulunduğu adli vaka örneklerini aktardı.

Etkinlik sonunda öğrencilerin sorularını yanıtlan uzman Südütemiz, davet ve gösterilen yakınlıktan dolayı ilgililere teşekkürlerini iletti.

X
Secure Login

This login is SSL protected