MENU

Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal Samsunspor Derneği Olağan Kongresi’ne Katıldı
26 Haziran 2021, Cumartesi - 14:41
Güncelleme: 28 Haziran 2021, Pazartesi - 13:22
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Samsunspor Kulübü Derneği Olağan Genel Kurul’unda seçime tek aday olarak giren mevcut Başkan Yüksel Yıldırım, kullanılan oyların tamamını alarak yeniden başkan seçildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ömer Halisdemir Salonu'nda düzenlenen kongreye tek liste hâlinde giren Yıldırım, seçimle güven tazeledi.

Kongreye; AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal ile kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, delegeler ve taraftarlar katıldı.

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım "Kulübe ve Derneğe sahip çıkın"

Seçimin ardından yaptığı konuşmada Başkan Yüksel Yıldırım kulübe sahip çıkılması gerektiğini vurgulayarak “Samsun’da sadece futbol değil, dernek bünyesinde 6 farklı branşta faaliyet gösteriyoruz. Bu dallarda başarı sağlamamız biraz zaman alacak. Herkes beni zengin görüyor. Ben Futbol A.Ş. için bir kuruş para istemiyorum. Derneğe sahip çıkılması gerektiğini söylüyorum. Onun için sizden rica ediyorum, Kulübe ve Derneğe sahip çıkın. Bugün yarın ben burada olmayabilirim. Çok kötü bir Kovid-19 süreci geçirdim ve ölümden döndüm. Bu derneğin sahipsiz kalmaması gerekiyor. Benim gibi bir zengin gelmeyebilir ama bir cesur yürek gelir, siz de bunu desteklemek zorundasınız." ifadelerini kullandı.

Samsunspor’un Süper Lig’e çıkamaması nedeniyle üzüntü duyduklarını söyleyen Yıldırım, gelecek sezon da şampiyonluğa oynayan genç bir takım kuracaklarını dile getirdi.

Seçim sonucunda ise yeni yönetim kurulu; Savaş Boyar, Fuat Katırcı, Onur Bıyıklı, Vennas Akyol Haznedar, Kaya Aşcı, Zafer Erdoğan, Melis Kalkavan Erdoğan, Arzu Uslu, Ali Asal, Murat Alanyurt, Ender Gür ve Rıfat Yılmaz’dan oluştu.

X
Secure Login

This login is SSL protected