MENU

FISU’da OMÜ, Türkiye’de Birinci, Dünya’da Üçüncü
01 Ekim 2022, Cumartesi - 13:05
Güncelleme: 05 Ekim 2022, Çarşamba - 12:44
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen 50 ülke, 430 üniversiteden 760 sporcunun yarıştığı FISU Üniversiteler Dövüş Sporları Dünya Kupasında OMÜ Türkiye sıralamasında birinci, Dünya sıralamasında üçüncü oldu.

Türkiye adına yarışan 51 üniversitemiz, toplamda 36 altın, 34 gümüş, 64 bronz madalya ile toplamda 134 madalya kazanarak FISU’da ülkeler sıralamasında ülkemizi birinci sıraya taşıdı. 4 altın 2 gümüş madalya kazanan Ondokuz Mayıs Üniversitesi, ülkemizden katılan üniversiteler arasında birinci olurken, Dünya sıralamasında ise Hong Kong Baptist Üniversitesi ile birlikte üçüncü sırayı paylaştı.

Ev sahipliğindeki başarısı ve kazandığı madalyalarla FISU’ya hem organizasyon partneri olarak hem de sporcu katılımı açısından çok iyi hazırlandığını gösteren Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Dünya kupasının bünyesinde gerçekleşmesini fırsata çevirdi.

Madalya kazanan sporcularımız

FISU Dünya Üniversiteler Dövüş Sporları Kupası’nda derece elde eden Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencilerimizden; Boks branşında +92 kiloda Berat Acar, Muay Thai branşında Kadınlar 63.5 kiloda Devrim Aydın, 51 kiloda Tuğbanur Kıvrak, Sambo branşında Kadınlar 80 kiloda Serdem Daharlı Dünya Şampiyonu olurken, Muay Thai branşında Erkekler 60 kiloda Bekir Karaömerlioğlu ve Sambo branşında Erkekler 98+ kiloda Furkan Güner Dünya İkincisi oldu.

Madalya kazanan ve müsabakalarda yarışan sporcuları, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü ve üst yönetim tebrik etti. Madalya kazanan OMÜ sporcularının ödüllerini OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Batuk takdim etti. Elde ettiği başarılarla, her alanda olduğu gibi spor alanında da iddialı olduğunu bir kez daha gösteren OMÜ, pek çok kulvarda faaliyet gösteren bütüncül bir üniversite olduğunu ve her bir disipline aynı önemle yaklaşarak başarılı olmak için çalıştığını bir kez daha gözler önüne serdi.

X
Secure Login

This login is SSL protected