MENU

Oryantasyon Eğitimi Başarıyla Tamamlandı
21 Ekim 2022, Cuma - 16:01
Güncelleme: 21 Ekim 2022, Cuma - 16:04
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) bünyesindeki bölüm ve programlara 2022-2023 eğitim-öğretim yılı başında kayıt yaptıran birinci sınıf öğrencilerine yönelik oryantasyon eğitimleri başarıyla sona erdi.

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Başoğlu, Mezunlar Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Alaattin Altın, akademisyenler ve birçok öğrenci katıldı.

“Sizleri burada ağırlamaktan mutluluk duyacağız”

Oryantasyon programında konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Başoğlu, ‘’OMÜ’nün yeşil ve çevreci kampüsünde sizleri burada ağırlamaktan mutluluk duyacağız. İnşallah eğitim hayatınız boyunca kendinizi buraya ait hissedeceksiniz ve kişisel gelişiminizi artırarak buradan ayrılmanızı istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Yabancı dil eğitimini önemsiyoruz”

Yapılan revizyon çalışmalarından bahseden Rektör Yardımcısı Başoğlu, “Eskiye oranla öğrencilerin eğitim sistemi, atama kriterleri ve mezun yeterliliği bakımından geliştirici çalışmalar yaptık. Bu çalışmalar sayesinde OMÜ mezunu olarak artık sizler; daha iyi birer girişimci, alanında aranan uzman ve mesleki donanıma sahip olmanızı amaçlıyoruz. Üniversite olarak aynı zamanda yabancı dil eğitimini önemsiyoruz. OMÜ’de uygulanan sistem gereği öğrencilerin dört farklı dilden birini (İngilizce, Arapça, Almanca ve Fransızca) B1 seviyede kullanma zorunluluğu var. Ancak bu zorunluluk sizlere başka fırsatlar oluşturuyor.” diye konuştu.

Üniversiteyi bitirdikten sonra mezunlara OMÜ Mezun Kart edinmeleri tavsiyesinde bulunan Prof. Dr. Başoğlu, üniversitenin sahip olduğu imkânlardan bahsederek konuşmasını tamamladı.

“Üniversitemizi hep birlikte daha ileriye taşıyacağız”

Mezunlar Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Alaattin Altın ise “Bizler özverili bir şekilde eğitim öğretim döneminizi verimli donanımlı bir şekilde başarıyla bitirip hayata ve iş hayatınıza donanımlı ve güçlü bir şekilde başlamanız adına bu çalışmaları yapıyoruz. Bütün imkânlarımızla ve fırsatlarımızla sizlere destek olmak için buradayız. Başarıyla geldiğiniz bu okula başarıyla mezun olmanız için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bizim göremediğimiz, eksik kaldığımız noktaları sizler görebilirsiniz bu yüzden kapımız sizlere açık. Üniversitemizi hep birlikte daha ileriye taşıyacağız.’’ dedi.

Oryantasyon programı hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

X
Secure Login

This login is SSL protected