MENU

OMÜ Fen-Edebiyat Fakültesi, Öncüsü Olduğu Programdaki Başarılı Öğrencilerini Sertifika ile Onurlandırdı

10 Haziran 2021, Perşembe - 17:42

HABER: Sinan Akdoğan

Paylaş

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü lisans programını başarıyla yürüten öğrencilerin, kendi alanlarının birinde uygulamalı deneyim kazanmalarını sağlamak amacıyla yürütülen Mesleki Uygulama Programı’nın (MUP) başarı sertifikası takdim töreni gerçekleştirildi.

MUP’ta yer alan Matematik Bölümü son sınıf öğrencilerine başarı sertifikalarının teslim edildiği tören Bölümün seminer salonunda yapılırken törene; Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili ve Matematik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Emin Kasap, Samsun Doğa Anadolu ve Fen Teknoloji Lisesi Müdürü Şenol Yılmaz, Türk Eğitim Derneği (TED) Samsun Koleji Müdürü Ramazan Güney, Samsun Final Fen Lisesi Müdürü Mehmet Şevket Özçetin, Samsun Boğaziçi Koleji adına Hüseyin Ocakdan ve Matematik Bölümü öğretim üyeleri katıldı.

Dekan Vekili Prof. Dr. Emin Kasap “Bu program Türkiye’deki fen-edebiyat fakülteleri arasında sadece bizim fakültemizde uygulanıyor”

Takdim öncesi söz alan Dekan Vekili Prof. Dr. Emin Kasap, Fen-Edebiyat Fakültesinin bu programla Türkiye’deki fen-edebiyat fakülteleri arasında öncü olduğunu vurgulayarak “Mesleki Uygulama Programı, Matematik Bölümünde akademik eğitim-öğretim yılının son döneminde uygulanan bir program. Programa 4 üzerinden en az 3 ortalamaya sahip ve alttan dersi olmayan başarılı öğrencilerimiz katılmakta. Bu program için bize destek veren ve burada öğrencilerin heyecanına ortak olan değerli okul temsilcilerimize çok teşekkür ediyorum. Mesleki Uygulama Programı, ülkemizde fen-edebiyat fakülteleri arasında sadece bizim fakültemizde uygulanıyor. Bu yıl programın 3. yılındayız. Öğrencilerimiz bu programa dâhil olabilmek için 1. sınıftan itibaren notlarını yüksek tutmaya çalışıyorlar, bu sayede bölümde başarı oranı yükselmekte.” dedi.

“Kazananın çok olduğu bir program”

MUP’un önemi ile hem öğrenciler hem de kurumlar açısından sunduğu avantajlara ve faydalara dikkat çeken Dekan Vekili Prof. Dr. Kasap “Başarılı öğrencilerimizi gönderdiğimiz için bu programdan farklı eğitim-öğretim kurumlarımız da kazanç sağlamakta. Ayrıca öğrencilerimiz program sayesinde daha donanımlı ve iş hayatının beklentilerini karşılayabilecek biçimde yetişiyorlar. Yani kazananın çok olduğu bir program, dolayısıyla bizler nitelikli ve birikimi doğrultusunda meslek yaşamına atılacak öğrenciler yetiştirmek hedefiyle yolumuza devam edeceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

Ardından, MUP’u başarıyla tamamlayan öğrencilere, sertifikaları konuk eğitim-öğretim kurumlarının yetkilileri tarafından takdim edildi.

Öğrencilerin, Matematik Bölümü müfredatının son döneminde yer alan MUP’a başlayabilmesi için transkriptinde başarısız dersinin (7. yarıyıl dâhil) bulunmaması ve 7. yarıyıl sonunda ortalamasının en az 4 üzerinden 3 olması gerekiyor.

Son Güncelleme: 11 Haziran 2021, Cuma - 03:40

Etiket(ler): 
X
E-Posta Giriş Türünüzü Seçiniz