MENU

OMÜ 36. Geleneksel Üniversite İçi Spor Şenliği Başladı
09 Mayıs 2022, Pazartesi - 17:38
Güncelleme: 09 Mayıs 2022, Pazartesi - 20:31
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) çalışanları ve öğrencilerinin katılımıyla 36. Geleneksel Üniversite İçi Spor Şenliği Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi Prof. Dr. Mehmet Yalçın Taşmektepligil Spor Salonu’nda düzenlenen tören ile başladı.

Açılış törenine; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Sancak, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Güngör Kural olmak üzere çok sayıda idari personel ve öğrenci katıldı.

Spor Şenliğinin açılışında konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Sancak şu değerlendirmelerde bulundu: “Bugün Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin 36. Geleneksel Üniversite içi spor şenlikleri kapsamında gerçekleşecek olan spor müsabakalarına takımlar halinde katılım gösterdiniz. Yıllardır toplum olarak sosyokültürel anlamda gelenek haline gelen bir diğer adı Hıdırellez olan bahar şenlikleri kapsamında sizler müsabakalarınızı yapacaksınız. Bu müsabakaların tüm takımlar adına dostça ve sevgiyle geçmesini diliyor etkinlikleri başlatıyoruz, herkese hayırlı olsun.”

Spor şenlikleri; futbol, basketbol ve voleybol olmak üzere 3 branşta yapılacak. Toplamda 45 takımın katıldığı turnuvalarda; futbol branşında 14’ü personel, 14’ü öğrencilerden oluşan 28 takım katılacak. Basketbolda 10 öğrenci takımı yer alırken, voleybolda ise 3’ü kadın olmak üzere 7 tane öğrenci takımı yer alacak.

Fikstürlerin sonuçlarına göre oynanacak final maçlarıyla 6 Haziran Pazartesi günü son bulacak spor şenliğinde kazanan takımlara kupaları törenle verilecek.

X
Secure Login

This login is SSL protected