MENU

Rektör Ünal, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki 14 Mart Tıp Bayramı Töreni'nde
14 Mart 2022, Pazartesi - 20:40
Güncelleme: 14 Mart 2022, Pazartesi - 20:40
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı töreninde Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal da yer aldı.

Tören programına; Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve sağlık çalışanları başta olmak üzere kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm doktorların ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayıp, hayatını yitiren sağlık emekçilerini rahmetle yâd ederek “Salgın döneminde sağlık sistemimizin ayakta tutulması için gece gündüz gayret gösteren hekimlerimiz ile sağlık çalışanlarımızın tamamına şükranlarımı sunuyorum. Yerli aşımızın geliştirilmesi başta olmak üzere ülkemizi uluslararası alanda öne çıkartan, pek çok başarıya imza atan hekimlerimizi, araştırmacılarımızı tebrik ediyorum. Hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Konuşmasında sağlık çalışanlarının beklentilerine çözüm sunacak bir paketin çalışmalarının yürütüldüğünü ifade eden Erdoğan, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetle mücadele, Mesleki Sorumluluk Kurulu oluşturulması ve ücret düzenlemesi konusundaki 5 temel husus hakkında detaylar paylaştı.

Tören programının sonunda ise 14 Mart Tıp Bayramı Ödülleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından sahiplerine takdim edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının detaylarına buradan erişebilirsiniz.

X
Secure Login

This login is SSL protected