MENU

Tıp Fakültesi “Endokrinoloji” ile Akreditasyonda 3 Üniversite Arasında
23 Mayıs 2022, Pazartesi - 16:27
Güncelleme: 24 Mayıs 2022, Salı - 13:02
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı, Türkiye’de akreditasyon belgesine layık görülen 3 endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları bilim dalı arasında yer aldı.

OMÜ Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Tıpta Uzmanlık Yeterlik Kurulunca verilen “Kurum Tıpta Uzmanlık Eğitimi Yeterlik (Akreditasyon) Belgesi”ni almaya hak kazandı.

Resmî başvurunun ardından Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Tıpta Uzmanlık Yeterlik Kurulu - Eğitim Kurumları ve Programı Değerlendirme Komisyonu (EKPDK) tarafından ziyaret edilen OMÜ Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı, Yeterlik Kurulunun belirlediği endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları tıpta uzmanlık eğitimini kapsayan koşulları başarıyla karşıladı.

5 yıllık akreditasyon

Bu gelişmeler üzerine OMÜ Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı, 25 Nisan 2022 tarihinden itibaren beş (5) yıl süreyle geçerli olmak üzere Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Tıpta Uzmanlık Yeterlik Kurulu “Kurum Tıpta Uzmanlık Eğitimi Yeterlik (Akreditasyon) Belgesi”ni almaya değer görüldü.

Ankara Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi de belgeyi aldı

Söz konusu belge, endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları alanında ülkemizde ilk kez verilirken OMÜ Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı, Ankara Üniversitesi ve Gazi Üniversitesinin ilgili bilim dallarıyla birlikte akreditasyon belgesi alan 3 endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları bilim dalından birisi oldu.

Belgeyi Prof. Dr. Ramis Çolak teslim aldı

“Kurum Tıpta Uzmanlık Eğitimi Yeterlik (Akreditasyon) Belgesi”, Antalya’da düzenlenen ve OMÜ Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı akademisyenlerinin de katıldığı “Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Kongresi”ndeki ödül töreninde OMÜ Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı ve aynı zamanda Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ramis Çolak’a takdim edildi.

X
Secure Login

This login is SSL protected