MENU

Samsun Teknopark’ın Yeni Üyesi Helimore Havacılık Şirketi
08 Mart 2021, Pazartesi - 15:06
Güncelleme: 09 Mart 2021, Salı - 07:30
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) bünyesinde faaliyet gösteren Samsun Teknopark’ın firmaları arasına Helimore Havacılık Limited Şirketi de açılış töreniyle katıldı.

Açılış törenine; Samsun Cinovasyon Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Çakar, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) temsilcisi Avukat Tuba Rana Türkmen ve Teknopark yetkilileri katıldı. Helimore Havacılık Limited Şirketi, Başak Demir  kuruculuğunda OMÜ’de eğitim gören öğrenciler Muhannet Emin İnce, Abdulkadir Çavdar, Aytaç Ağuş, Bünyamin Keleş ile Grafik Tasarımcı Gülcan Erdoğan ortaklığında kuruldu.

‘Bu süreçte ekip üyeleri değişti, projeleri evrildi ve olgunlaştı’

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Samsun Cinovasyon Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Çakar, "İlk başladıkları günden itibaren Helimore ekibi projeleri için büyük bir emek harcadı. Bu süreçte ekip üyeleri değişti, projeleri evrildi, olgunlaştı ve sonunda Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Ar-Ge ve İnovasyon Destek programı kapsamında projeleri desteklendi. Bu süreçte girişimci ekibe destek veren herkese çok teşekkür ederiz. Helimore ekibine çıktıkları bu zorlu girişimcilik serüveninin başarılı olmasını temenni ediyorum." diyerek sözlerini noktaladı.

Açılış töreninde konuşan Helimore Havacılık Limited Şirketinin kurucusu Başak Demir, "İlk başta bu projeye başlamak bizim için bir hayaldi ama artık gerçek oldu. Tüm bu proje süreci boyunca üniversitemizin ve Teknopark’ın olanaklarını sunan, yetkililere ve KOSGEB İl Müdürlüğüne, KADEM Samsun İl Temsilcisine, proje danışmanlığımızı yapmayı kabul eden Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çetin Kurnaz’a teşekkür ediyoruz." dedi.

Etkinlik, toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

X
Secure Login

This login is SSL protected