MENU

Samsun Teknopark Gelişmekte Olan TGB’ler Kategorisinde Zirveyi Zorluyor
30 Aralık 2021, Perşembe - 13:52
Güncelleme: 30 Aralık 2021, Perşembe - 16:35
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesinin (OMÜ) önemli ortaklarından biri olan ve merkez yerleşkede faaliyetlerini sürdüren Samsun Teknopark; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından açıklanan Teknoloji Geliştirme Bölgeleri (TGB) Endeks Raporu’na göre “Gelişmekte Olan TGB” kategorisinde elde ettiği dördüncülükle gelecek adına umut verdi.

TGB’ler; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından “Erken Aşama TGB’ler”, “Gelişmekte Olan TGB’ler” ve “Olgun TGB’ler” şeklinde 3 kategoride değerlendirilerek bu yönde endeks raporu oluşturuluyor.

5 yaşından küçük TGB’ler “Erken Aşama TGB’ler” kategorisinde ele alınırken, Samsun Teknopark 2019 yılı itibariyle 5-10 yaş arasındaki TGB’lerin bulunduğu “Gelişmekte Olan TGB’ler” kategorisinde değerlendiriliyor.

Endeks sonuçlarına göre Samsun Teknopark, ilk kez değerlendirildiği “Gelişmekte Olan TGB'ler” kategorisinde dördüncülüğe yerleşerek zirveye göz kırptı.

Samsun Teknopark 2019’da zirveye çıkmış, 2017’ de de üçüncü olmuştu

Samsun Teknopark, “Erken Aşama TGB'ler” sıralamasında da 2017 yılında üçüncü olmuş; 2019’da ise birinciliğe uzanmıştı.

Samsun Teknopark, kuluçka faaliyetleriyle zirvede

Kuluçka faaliyetlerine verdiği önemle dikkat çeken Samsun Teknopark endeks sıralamasında da bu alanda zirvede yer aldı. 

Endeks raporu oluşturulurken değerlendirilen kriterlerden biri olan kuluçka faaliyetlerinde Samsun Teknopark genel sıralamada dördüncü, kendi kategorisi olan “Gelişmekte Olan TGB’ler” kategorisinde ise birinci olarak kuluçka faaliyetlerindeki başarısını tescilledi.

X
Secure Login

This login is SSL protected