MENU

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programı Online Mezuniyet Töreni Düzenledi
14 Temmuz 2021, Çarşamba - 14:46
Güncelleme: 14 Temmuz 2021, Çarşamba - 17:00
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programı’ndan 2020-2021 eğitim-öğretim yılında mezun olan öğrenciler için online (çevrim içi) mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Tören programına Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamza Çalışıcı, Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı ve OMÜ Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programı öğretim üyesi Prof. Dr. Yücel Öksüz, Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hatice Kumcağız, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Melek Demir, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı öğretim elemanları, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören sürecinde öğrencilerin fotoğraflarından oluşan slayt gösterisi, dereceye giren öğrencilerin konuşmaları, öğrenciler tarafından Psikolojik Danışman Meslek Andı’nın okunması ve öğretim elemanlarının öğrencilerle söyleşileri gerçekleşti.

“Verdiğim emeklerin karşılığını almak benim için gurur verici”

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programından birincilik ile mezun olan Aleyna Erdoğan konuşmasında, “Verdiğim emeklerin karşılığını almak benim için gurur verici,  bu süreçte hocalarımın katkıları çok büyük, dört yıllık eğitimim sürecinde  verdiğiniz emekler, kattığınız değerler için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, deneyimlerinizi bizimle paylaştınız, isteklerimize ihtiyaçlarımıza her zaman duyarlı oldunuz, gerek pandemi sürecini en sağlıklı ve verimli bir şekilde atlatabilmek için her daim yanımızdaydınız, bize uygun birer rol model oldunuz. Ben bu üniversiteden mezun olurken kendimi yeterli hissediyorum. Bana bu hissiyatı yaşattığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Her birinize başarılar diliyorum, yolunuz açık olsun”

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamza Çalışıcı, “Üniversitede kızı okuyan bir baba olarak ailelerinizi çok iyi anlıyorum, onları da tebrik ediyorum, dört yıl boyunca size emek verdiler. Sevgili öğrenciler, dünya değişiyor, bu değişim ile ilgili olarak sizin çalışabileceğiniz farklı alanların sayısı da artıyor. Her birinize başarılar diliyorum, yolunuz açık olsun” diye konuştu.

“Sizleri olabildiğinde donanımlı yetiştirerek uğurlamanın gururunu yaşıyoruz”

Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hatice Kumcağız, “Sevgili mezunlarımız dört yıl süren zorlu bir eğitim sürecini başarıyla tamamladınız. Kendinize, ailenize, ülkenize ve dünyaya karşı da sorumluluğu olan psikolojik danışmanlar olarak önemli görevler alacaksınız ve kariyer basamaklarını hızla tırmanacaksınız. Mesleğinizi icra ederken, bilimsel bilgi ve becerilerinizi kullanacağınıza, mesleki etik ve ilkelere göre hareket edeceğinize ve meslek andına sadık kalacağınıza inanıyorum. Sizlerin başarısı OMÜ’yü daha da yüceltecek ve bizleri onurlandıracaktır. OMÜ’den mezun olmanın bir ayrıcalık olduğuna inanıyorum. Bizler güçlü akademik kadromuz ile sizleri olabildiğinde donanımlı yetiştirerek uğurlamanın gururunu yaşıyoruz. Artık her biriniz bizim meslektaşımızsınız. Bu bilinçte olduğunuza ve mesleğinize karşı da aynı saygınlıkla yaklaşacağınıza inanıyorum” dedi.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Melek Demir ise konuşmasında “Meslek yaşamınızda ve özel hayatınızda başarılar diliyorum, kapımız her zaman sizlere açık, sizleri ve ailelerinizi kutluyorum”  şeklinde konuştu.

X
Secure Login

This login is SSL protected