MENU

OMÜ Arama Kurtarma Topluluğu Stant Açtı
30 Aralık 2021, Perşembe - 16:01
Güncelleme: 31 Aralık 2021, Cuma - 12:55
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ülkemizde yaşanabilecek her türlü afetin etkilerini azaltmak ve bu konuda tüm öğrencileri bilinçlendirmek ve sosyal farkındalık yaratmak üzere Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) kurulan Afat Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ve OMÜ Arama Kurtarma Öğrenci Topluluğu, tüm öğrencilerin "Afata Gönüllülük Eğitimi" almaları yönünde bilgilendirme yapmak ve topluluğu üye olmalarını sağlamak için stant açtı.

Yaşam Merkezi'nde kurulan standı, Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal da ziyaret ederek topluluk üyelerinden bilgi aldı ve çalışmalarında başarılar diledi.

“Afet bilincini oluşturmak önemli ”

Arama Kurtarma Öğrenci Topluluğu faaliyetleri ile ilgili öğrencilere bilgilendirmelerde bulunan Topluluk Başkanı Buğrahan Mayuk “Stantta OMÜ'de okuyan öğrencilere topluluğumuza nasıl üye olunacağı ve AFAD Gönüllüsü olunacağı yönünde bilgiler verdik. Afetler yaşadığımız coğrafyanın bir gerçeği, dolayısıyla toplumumuzda daha bilinçli bireylerinin yetişmesi için bizler de topluluğumuzla katkı sağlamaya çalışıyoruz. Yaşanılacak olası afetlerden en az can ve mal kaybı ile çıkmak için afet bilinci oluşturmak önemli bir husus.” dedi.

X
Secure Login

This login is SSL protected