MENU

Mehmed Âkif Okulu: Asım’ın Nesli’ne Ulaşma Yolunda

20 Ocak 2021, Çarşamba - 13:45

Paylaş

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce 2021 yılının İstiklâl Marşı Yılı olarak kabul edilmesi dolayısıyla Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde “Mehmed Âkif Okulu” projesi hazırlandı.

Yazılışının 100. yılında genç nesillerin İstiklâl Marşı’nı, İstiklâl Marşı’nı ortaya çıkartan şartları ve istiklâl şairi Mehmed Âkif Ersoy’u yakından tanımalarına katkı sağlamak, yüz yıl öncesinden bu güne köprü kurmak amacı ile yola çıkılarak akademik düzeyde derslerin verileceği “Mehmed Âkif Okulu: Asım’ın Nesli” projesi Ocak ve Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Projede, alanında uzman akademisyenler tarafından çevrim içi olarak 9. ve 10. sınıf seviyesindeki 300 katılımcıya İstiklâl Marşı’yla ilgili akademik ve nitelikli eğitim vermek; tarihi bilgiler ışığında edindikleri bilgilerle donanımlı ve yetkin gençler yetiştirmeye katkı sağlamak hedefleniyor. Projeye katılan öğrencilere mezuniyet belgeleri verilecek, Mehmed Âkif Ersoy'un Safahat adlı eseri hediye edilecek. Yıl boyunca devam edecek proje kapsamında amaca yönelik programlar düzenlenecek, Ankara’da bulunan Mehmed Âkif Ersoy Evi Müzesi ziyaretiyle dönemin havası teneffüs edilecek.

Mehmed Âkif Okulu projesinin dersleri pazartesi ve çarşamba günleri saat 20.00'da Atakum İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Youtube kanalından (https://www.youtube.com/channel/UCNya_WM7xTkJrwFXQFElaEw) canlı olarak da izlenebilecektir.

Son Güncelleme: 20 Ocak 2021, Çarşamba - 18:11

X
E-Posta Giriş Türünüzü Seçiniz