MENU

KOSGEB Başkanı Kurt'tan Rektör Ünal’a İş Birliği Ziyareti
02 Eylül 2022, Cuma - 18:28
Güncelleme: 05 Eylül 2022, Pazartesi - 11:19
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Teknofest Karadeniz’e katılmak için Samsun’da bulunan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Başkanı Hasan Basri Kurt, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal’a iş birliği geliştirmek adına ziyarette bulundu.

Rektörlük makamında gerçekleşen görüşmede Başkan Kurt ve Rektör Ünal, iki kurum arasındaki iş birliğini güçlendirilmesi, Samsun ve bölgenin kalkınmasına yönelik yapılabilecek proje ve çalışmalar hakkında fikir alışverişi yaptı.

Başkan Kurt, görüşmede 30 Ağustos'ta başlayan TEKNOFEST'22'de OMÜ standını da ziyaret ettiğini belirterek bu organizasyon sürecinde göstermiş olduğu başarılardan dolayı Rektör Ünal’ı kutladı.

Makam ziyaretinin ardından Başkan Kurt ve Rektör Ünal, Samsun Teknopark’ı ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Samsun Teknopark ve KOSGEB iş birliği süreçleri değerlendirmesine Teknopark Genel Müdürü Ekrem Altan da katıldı.

Ziyareti ve iyi niyetleri için KOSGEB Başkanı Kurt’a teşekkür eden Rektör Ünal ise küçük ve orta ölçekli işletmelerin ekonomideki rolünün önemli olduğunu belirterek ilerleyen süreçlerde KOSGEB ile iş birliğini güçlendirmek istediklerini söyledi.

Makam ziyaretine Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Selim Eren, Prof. Dr. Sevim Alışır, Prof. Dr. Mahmut Başoğlu, Genel Sekreter Doç. Dr. İdris Varıcı eşlik ederken, Samsun Teknopark ziyaretine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Batuk eşlik etti.

Görüşme hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

X
Secure Login

This login is SSL protected