MENU

İletişim Fakültesi Mezunu Atik’in Kısa Filmine Ödül
30 Kasım 2021, Salı - 11:53
Güncelleme: 30 Kasım 2021, Salı - 12:58
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü mezunu Muhammet Vard Atik, mezuniyet projesi “Dilhun” adlı kısa filmiyle ödül aldı.

‘Eğitim’ temalı Uluslararası 6. Kısa Film Yarışması’nın gala ve ödül töreni Antalya’da yapıldı. Genel Başkan Ali Yalçın, şube başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, ilçe temsilcileri, kadın komisyonları, jüri üyeleri ve dereceye giren eser sahiplerinin katılımıyla gerçekleştirilen gala ve ödül töreninde yaptığı konuşmada, eğitim çalışanlarının mali, özlük ve sosyal hakları için mücadele etmenin yanı sıra, sanatsal ve kültürel alanlara da katkıda bulunduklarını ifade ederek, “Türkiye’nin entelektüel birikimi olarak sanatı, sanatçıyı destekliyor, bir şair, yazar ve sanat adamı olan kurucu başkanımız Mehmet Akif İnan’ın misyonunu sürdürerek kültürümüze katkıda bulunmayı kuruluş felsefemiz gereği önemsiyoruz… Bu vesileyle iyiyi, güzeli, erdemi ekrana taşıyan; emek mücadelemizi, eğitim hikâyemizi sanatın diline çeviren çalışmaları destekliyor, teşvik ediyoruz. Bu bakışımızın sonucu olarak kısa film yarışmamızın gala ve ödül törenini gerçekleştiriyoruz. Bu vesileyle eserleri ödüle layık görülen sanatçılarımızı tebrik ediyor; jürimize, katkısı olan herkese ve siz değerli katılımcılara teşekkür ediyorum.” dedi.

Mezuniyet projesi ödül getirdi

Konuşmalardan sonra, dereceye giren eser sahiplerine ödülleri verildi. Eğitim temalı 6. Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda ‘Eksik’ filmiyle Volkan Budak birinci, ‘Vaveyla’ filmiyle Kenan Karayağız ikinci, ‘Taner’ filmiyle Hakan Sümer üçüncü olurken; Ahmet Duvar ‘Mezahir’ filmiyle Mehmet Akif İnan Özel Ödülü’ne, kısa filmiyle Muhammed Vard Atik ise OMÜ İletişim Fakültesinde hazırladığı mezuniyet projesi olan ‘Dilhun’ adlı kısa filmiyle Erol Battal Sendikal Kadraj Ödülü’ne layık görüldü.

Eğitim-Bir-Sen tarafından 27 Kasım’da Antalya’da düzenlenen Eğitim Temalı Uluslararası 6. Kısa Film Yarışması’nın gala ve ödül töreninde “Dilhun” adlı kısa filmiyle Erol Battal Sendikal Kadraj Ödülü’nü alan Atik’e ödülünü Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum takdim etti.

 

Kaynak
https://www.ebs.org.tr/manset/5537/uluslararasi-6-kisa-film-yarismamizin...

X
Secure Login

This login is SSL protected