MENU

Hemşirelik Öğrencileri Sesli Betimleme Yöntemini Öğrendi
12 Mayıs 2022, Perşembe - 13:13
Güncelleme: 13 Mayıs 2022, Cuma - 22:36
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Halk Sağlığı Hemşireliği Ana Bilim Dalı tarafından gerçekleştirilen Engelli Dostu Hemşirelik Eğitimi Programı (EDHEP) kapsamında Sesli Betimleme Derneğinden (SEBEDER) Sesli Betimleme Koordinatörü Emine Kolivar Hemşirelik Bölümü öğrencileriyle buluştu.

10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında “Halk Sağlığı Hemşireliği İntörn Uygulaması” dersine Arş. Gör. Güven Soner’in moderatörlüğünde çevrim içi (on-line) konuk olan Kolivar, Hemşirelik Bölümü öğrencilerine “Sağlık Alanında Sesli Betimleme” konulu eğitim verdi.

Koordinatör Kolivar, eğitiminde; sesli betimleme yönteminin tanımı, görme engelli bireyler için önemi ve günümüzdeki kullanım alanlarından bahsetti. SEBEDER’in yaptığı çalışmalara da değinilen eğitimde ayrıca, sesli betimlemenin sağlık alanında görme engelli bireyler için nasıl kullanılabileceğine ilişkin uygulamalara yer verildi.

Sağlık Bakanlığı afişleri ve broşürlerinin, öğrencilerin eşliğinde sesli betimleme yöntemi ile dönüştürüldüğü eğitim, merak edilen hususlara dair soruların cevaplanmasıyla sona erdi.

X
Secure Login

This login is SSL protected