MENU

Havza MYO’nun Farklı Mesleklere Sahip Mezunları Deneyimlerini Aktardı
15 Mayıs 2022, Pazar - 23:55
Güncelleme: 16 Mayıs 2022, Pazartesi - 00:18
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Havza Meslek Yüksekokulunda (MYO) öğrenci-mezun buluşmasının 3’üncüsü, yüz yüze ve çevrim içi (on-line) formatta düzenlendi. 

OMÜ Mezunlar Koordinatörlüğünce organize edilen etkinlikte; İşletme Yönetimi Programı mezunu bankacı Erdinç Demirtaş, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı mezunları doktora öğrencisi Hasibe Hatunoğlu ve memur-aşçı Yusuf Serdar Sağlık, İş Sağlığı ve Güvenliği Programı mezunu uzman Yonca Öztürk ile Emlak ve Emlak Yönetimi Programı mezunu tapu sicil memuru Bahar Kaçar kariyer basamakları ve işe başlama süreçlerinden sahadaki deneyimlerine kadar yaşadıklarını aktardı.

Moderatörlüğünü Öğr. Gör. Murat Tekbalkan’ın yaptığı buluşmaya; akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Yüksekokulun 3 nolu amfisinde gerçekleşen etkinlikte öğrencilerle iletişim kurmalarından dolayı duydukları heyecanı ve mutluluğu belirten konuk mezunlar, bu tür etkinliklerin farklı kuşaklardaki Havza MYO mensuplarını bir araya getirmesi ve kurumsal aidiyeti güçlendirmesi bakımından önemli olduğunu dile getirdi.

Buluşmada her bir mezun, Fakülte ve çalışma hayatlarındaki tecrübeleri, mesleklerindeki güncel gelişmeler ile iş olanakları ve fırsatları, mesleki gereklilik ve yeterlilikler vb. konular hakkında görüş ve değerlendirmelerini paylaştı.

Etkileşimli devam eden programda gelecek planlaması ile ilgili tavsiyelerde bulunan konuk mezunlar, öğrencilerden gelen sorularını da yanıtladı.

Katılımları için konuk mezunlara teşekkür eden Havza MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ercan Tural da öğrenci-mezun buluşmalarının; güncel bilgi akışını sağlaması, öğrencilerin ufkunu açması ve kariyer hedeflerine katkılar sunması açısından değerli olduğuna işaret ederek Üniversitenin Mezunlar Koordinartörlüğüne kayıt olmanın önemine vurgu yaptı.

X
Secure Login

This login is SSL protected