MENU

Doç. Dr. Mevlüt Gürbüz, TALSAD Ödülünü Aldı
28 Mart 2022, Pazartesi - 12:19
Güncelleme: 08 Şubat 2023, Çarşamba - 15:45
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği (TALSAD) tarafından düzenlenen “Geri Dönüşümün Parçası Ol” adlı alüminyum geri dönüşüm proje yarışmasında Jüri Özel Ödülü’nü kazanan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Mevlüt Gürbüz, değer görüldüğü ödüle kavuştu.

Doç. Dr. Mevlüt Gürbüz’e yarışma ödülü, TALSAD tarafından Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı (ALUEXPO) ile 10. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu (ALUS’10) kapsamında takdim edildi.

Doç. Dr. Mevlüt Gürbüz, ALUEXPO ve ALUS’10 kapsamında ayrıca önde gelen yerli alüminyum üreticileri ve küresel tedarikçi firmalar ile görüşme imkânı buldu.

“Geri Dönüşümün Parçası Ol” başlıklı proje yarışması; TALSAD tarafından Türkiye alüminyum sektörünün sürdürülebilirliği ile geri dönüşüm teknolojilerinin gelişmesine ve bu alanda yapılan bilimsel, teknolojik ve endüstriyel çalışmalara destek olmak üzere düzenlenmekte.

Yarışma; alüminyumun ve alüminyum içeren atıkların geri dönüşüm teknolojilerinin, sürdürülebilirlik ve çevre etkilerinin teknoloji, envanter ve sertifikasyon süreçlerinin geliştirilmesini konu alan yenilikçi proje ve fikirlerin desteklenmesini gözetirken, üniversitelerin ve mensuplarının, profesyonellerin, sivil toplum kuruluşlarının ve şirketlerin başvurusuna açık bir formata sahip.

X
Secure Login

This login is SSL protected