MENU

ÇEVSAM, Canik Çevre Şenliğinde
07 Haziran 2022, Salı - 12:00
Güncelleme: 07 Haziran 2022, Salı - 12:00
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇEVSAM), Canik Belediyesi tarafından Milet Bahçesi-Sıfır atık köyünde düzenlenen Çevre Şenliğine katılarak stant açtı. 

Çevre Şenliğinde açılış konuşması gerçekleştiren ÇEVSAM Müdürü Prof. Dr. Yüksel Ardalı, gelecek için atık-atık su ve emisyon yönetiminin önemli olduğunu belirterek üniversiteler, belediyeler ve halkın birlikte hareket edilmesi gerektiğini söyledi. Geri dönüşüm temalı tiyatro gösterisi ve sergi alanının ziyareti ile çok güzel bir çevre etkinliği gerçekleştirildiğini belirten Prof. Dr. Ardalı, 24-26 Ekim 2022’de gerçekleştirilecek olan ‘İklim için İşbirliği ve Yeşil Mutabakat Sempozyumu’na herkesi davet etti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ömer Bolat, 5 Haziran Çevre Günü’nün önemini anlatarak gelecek nesiler için üzerimize çok iş düştüğünü ifade etti. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ise Samsun’da çevrenin korunması ve sıfır atık çalışmalarından bahsederek dünyanın geleceği için döngüsel ekonominin önemini vurguladı.

Şenlikte ÇEVSAM ekibi çevreyi koruma sözü alınan çocuklara rengarenk bilekler hediye etti. Stantta yer alan ve ÇEVSAM tarafından hazırlanan tohum topları katılımcılarının ilgisini çekti. Ayrıca şenlik sonunda Avrupa Birliği (AB) Erasmus+ projesi kapsamında atıklarla yapılan tablolar da sıfır atık köyüne hediye edildi.

X
Secure Login

This login is SSL protected