MENU

Bilimsel Araştırma Projeleri’nde KÖKMER Analiz Hizmetleri için Ek Maddi Destek
23 Kasım 2021, Salı - 11:08
Güncelleme: 23 Kasım 2021, Salı - 11:34
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Kök Hücre Uygulama ve Araştırma Merkezi (KÖKMER); sağlık bilimleri, temel bilimler, yaşam bilimleri, malzeme bilimi ve mühendislik sahalarında araştırma yapan bilim insanlarına kök hücre ve hücre kültürü başta olmak üzere çeşitli alanlarda test ve analiz hizmeti sunmaya başladı.

Bu kapsamda Bilimsel Araştırma Projeleri’nin (BAP) başvuru şartları ve bütçe limitlerini içeren OMÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi ve Bilimsel Araştırma Projeleri Uygulama Yönergesi’nin 18. maddesi, Üniversite Senatosunun kararı ile değiştirildi.

Yapılan değişiklik kapsamında belli başlıklarda OMÜ birimlerinden alınacak hizmetler için genel bütçe haricinde ek maddi destek sağlanmasına karar verildi.

Ek maddi destek için belirlenen kriterler

Aşağıda yer alan araştırma geliştirme (AR-GE) performans ölçütlerinden en az birini sağlayan yürütücüler, proje üst sınırı 20T (40 bin TL) olacak şekilde 1901-B kodlu projelere başvurabilirler. KÖKMER’den alınacak hizmetler için 1901-B kodlu projelere 6T (12 bin TL) bütçe ilave edilebilir.

1904 kodlu Lisansüstü Tezleri Destekleme Programı Projeleri’nde bütçe üst sınırları 1904-A kodlu Yüksek Lisans Tez Projeleri için 5T’dir (10 bin TL) ve KÖKMER’den alınacak hizmetler için bu projelere 1.5T (3 bin TL) bütçe ilave edilebilir.

1904-B kodlu Doktora ve 1904-C kodlu Tıpta/ Diş Hekimliğinde/Veteriner Hekimlikte/ Eczacılıkta Uzmanlık Projeleri için 10T’dir (20 bin TL) ve KÖKMER’den alınacak hizmetler için bu projelere 3T (6 bin TL) bütçe ilave edilebilir.

1904 kodlu projeler için belirtilen bütçe üst sınırları yürütücünün aşağıda belirtilen AR-GE performans ölçütlerinden birini sağlaması durumunda 1904-A kodlu yüksek lisans projeleri için 10T’dir (20 bin TL) ve KÖKMER’den alınacak hizmetler için bu projelere 3T (6 bin TL) bütçe ilave edilebilir.

1904-B kodlu Doktora ve 1904-C kodlu Tıpta/ Diş Hekimliğinde/ Veteriner Hekimlikte/ Eczacılıkta Uzmanlık Projeleri için 20T’dir (40 bin TL) ve KÖKMER’den alınacak hizmetler için bu projelere 6T (12 bin TL) bütçe ilave edilebilir.

Proje yürütücüleri, belirtilen ek destekten faydalanabilmek için KÖKMER ile iletişime geçebilir.

KÖKMER analizleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgiye  https://kokmer.omu.edu.tr/tr  adresinden ulaşabilirsiniz.

X
Secure Login

This login is SSL protected