MENU

Kamuoyu Duyurusu

05 Nisan 2021, Pazartesi - 10:06

Paylaş

Tarihi şan ve şereflerle dolu kahraman ordumuzun, son dönemde yurt içi ve yurt dışında göstermiş olduğu kahramanlıkları ve her alanda göstermiş olduğu büyük gelişimi hazmedemeyerek milletimizin millî iradesine ipotek koymak isteyen bir grup emekli amiral tarafından imzalanan bu menfur bildiriyi Ondokuz Mayıs Üniversitesi olarak şiddetle kınıyoruz.

Geçmişten tevarüs eden bu vesayetçi uygulamaların milletimizin nezdinde hiçbir kıymet-i harbiyesinin olmadığını ve milletimizin bu anti demokratik girişimlere karşı 15 Temmuz’da millî birlik ve beraberlik ruhuyla tek vücut olarak verdiği destansı cevabı darbe özlemcilerine hatırlatırız.

Demokrasimizin ve milletimizin aleyhinde yapılan bu açıklamanın sorumlularının yüce Türk adaleti önünde hesap vereceğine ve hak ettikleri cezaları alacağına inancımız tamdır.

Aziz milletimizin hür iradesine karşı çıkarak kendilerini millî iradenin üzerinde gören vesayet odaklarının tüm girişimlerine şiddetle karşı çıkarak; milletimizin iradesine ve demokratik tercihlerine saygı duyduğumuzu, her zaman devletimizin ve aziz milletimizin yanında olduğumuzu tüm kamuoyuna saygıyla duyururuz.

 

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Son Güncelleme: 13 Nisan 2021, Salı - 11:54

Etiket(ler): 
X
E-Posta Giriş Türünüzü Seçiniz