MENU

Classroom İşlemleri Hakkında
20 Eylül 2021, Pazartesi - 12:50
A+ A-
Dinlemek için tıklayınızDinle
Paylaş

Ağırlıklı olarak yüz yüze yürütülmesi kararlaştırılan 2021-2022 Güz yarıyılı eğitim-öğretim döneminde, tedbiren tüm derslerde uzaktan eğitim olanaklarının sunulması amacıyla gerekli hazırlıklar devam etmektedir.  Bu kapsamda:

  • 2020-2021 Bahar yarıyılına ait Google Classroom dersleri arşivlenmiş olup, https://evdekal.omu.edu.tr adresinde tüm öğretim üyelerine bilgilendirme yapılmıştır.  Öğretim üyeleri arşivlenmiş olan derslere diledikleri zaman erişebilirler.
  • Üniversite otomasyon sisteminde 2021-2022 Güz döneminde kayıtlı tüm derslere ait sanal sınıfların oluşturulması ve bu dersler için otomasyon sisteminde tanımlı öğretim üyelerinin ilgili sınıflara eğitimci rolüyle atanması işlemine 20 Eylül 2021 itibarıyla başlanılması planlanmaktadır.
  • Sanal sınıfların oluşturulması ve otomasyon sisteminde kesin kayıtlanmaların tamamlanmasını takiben kesin kaydı yapılmış tüm öğrenciler oluşturulan sanal sınıflara aktarılacaktır.  Aktarım işleminin 27 Eylül 2021 tarihinde başlatılması planlanmakta olup; bu işlemin, herhangi bir teknik aksaklık çıkmaması kaydıyla, geçmiş dönemlerde olduğu gibi 3-5 gün sürmesi beklenmektedir. Aktarımların güncel durumu https://evdekal.omu.edu.tr/status/ adresinden takip edilebilecektir.
  • Dönem süresince, bir nedenle eğitimci ataması yapılamamış öğretim üyeleri ve sanal sınıf kaydı yapılamamış öğrenciler için https://app.evdekal.omu.edu.tr adresinde hizmet veren uygulama üzerinden ilgili kullanıcılar kendi kayıtlarını gerçekleştirebilecektir.

Yukarıda listelenen faaliyetlerin güncel durumu hakkında https://evdekal.omu.edu.tr duyuru sayfalarında bilgilendirme yapılacaktır.

OMÜ Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi

Son Güncelleme: 21 Eylül 2021, Salı - 17:38
X
Secure Login

This login is SSL protected