MENU

Fen Bilimleri Öğretmenlerine Yönelik Yapay Zekâ Eğitimi Tamamlandı
22 August 2022, Monday - 10:32
Updated: 22 August 2022, Monday - 10:33
Click to listenLISTEN
Share
A+ A-

TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı tarafından 4005 - Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında desteklenen “Fen Bilimleri Öğretmenleri Yapay Zeka Uygulamalarını Öğreniyor” eğitimi sona erdi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) 15-19 Ağustos 2022 tarihleri arasında düzenlenen, proje yürütücülüğünü OMÜ Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Mustafa Ergun’un yaptığı projeye ülkemizin farklı illerinde görev yapan 24 fen bilimleri öğretmeni katıldı.

5 gün süreyle 9 eğitmen tarafından verilen eğitimde yapay zekâ, makine öğrenmesi, derin öğrenme ve bu alanlara ait teknolojilerin ve gelişmelerin öğretmenlere uygulamalı olarak aktarılması gerçekleştirildi.

Bilgisayar mühendisleri, bilişim teknolojileri ve fen alan eğitimi alanındaki uzmanlar tarafından verilen proje eğitiminde fen bilimleri öğretmenlerinin yapay zekâ teknolojileri ve bu teknolojilerin eğitimde kullanılmasıyla ilgili bilgi, beceri ve farkındalıklarının artırılması amaçlandı.

TÜBİTAK-4005 kapsamında proje eğitimini tamamlayan fen bilimleri öğretmenlerini ve proje yürütücüsü Doç. Dr. Mustafa Ergun ile ekibini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

X
Secure Login

This login is SSL protected