MENU

16. Koç Spor Fest Müsabakaları Başladı

10 Mayıs 2019, Cuma - 17:00

Paylaş

Üniversitelileri spor, müzik ve eğlenceyle buluşturan Türkiye’nin en geniş katılımlı gençlik ve spor festivali Koç Spor Fest’in bahar etabının büyük finalleri, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkışının 100’üncü yılı vesilesiyle 10 Mayıs’ta Samsun’da, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ev sahipliğinde başladı. 

16. Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunlarının final serisi için 4 bini aşkın üniversiteli sporcu, antrenör ve spor insanı Samsun'a geldi.  Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF), Samsun Valiliği, Ondokuz Mayıs Üniversitesinin, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, KYK ve Koç Holding iş birliğiyle düzenlenen ve Üniversitelerin katılımıyla basketbol, hentbol, futbol, voleybol, atletizm, jimnastik, dağ bisikleti, oryantiring ve yüzme branşlarında yapılacak spor ve kültür etkinlikleri oynanan ilk gün karşılaşmalarıyla başladı.

Bahçeşehir Üniversitesi ve İstanbul Arel Üniversitesi Kadın Voleybol Takımları arasında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yaşardoğu Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonundaki ilk karşılaşmayı Arel Üniversitesi 3-0 kazandı. 

Rektör Bilgiç tribünde

Öğleden sonra oynan İstanbul Aydın ve İstanbul Bilgi Üniversitesinin Kadın Voleybol Takımlarının karşılaşmasını Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç tribünden izledi.

Karşılaşma İstanbul Aydın Üniversitesi takımının 3-0 galibiyetiyle sonuçlandı. 

Etkinlikler ve spor müsabakaları 10-17 Mayıs tarihleri arasında Samsun’un çeşitli salonlarında devam edecek.

Etkinliğin tüm programlarına www.omu.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 

KOÇ SPOR FEST ETKİNLİK TAKVİMİ

 

 

 

 

Son Güncelleme: 13 Ocak 2020, Pazartesi - 17:27

X
E-Posta Giriş Türünüzü Seçiniz