MENU

Ulusal Sağlık Yöneticileri Kongresi

YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Zeytinburnu İstanbul

14 Aralık 2017, Perşembe - 11:30 - 16 Aralık 2017, Cumartesi - 20:45
A+ A-
11 Aralık 2017

YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ


I. ULUSAL SAĞLIK YÖNETİCİLERİ KONGRESİ
“SAĞLIK YÖNETİMİNDE YENİ YAKLAŞIMLAR”
14-15 ARALIK 2017

Değerli Katılımcılar,
Sizleri 14-15 Aralık 2017 tarihlerinde İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü tarafından düzenlenecek olan "I. ULUSAL SAĞLIK YÖNETİCİLERİ KONGRESİ"ne davet etmekten onur ve mutluluk duyuyoruz.

Günümüz sağlık sektöründe bilgi ve teknolojinin ağırlık kazanması sağlık hizmetlerinin değişim sürecini hızlandırmaktadır. Bu değişim evresinde sağlık hizmetleri yönetimi içinde önemli bir yeri olan sağlık kurumları da bu değişime ayak uydurmak zorundadır.

Bu süreçte sağlık hizmetleri yönetiminde faaliyet gösteren kuruluşlar kalite, akreditasyon, denetim, risk yönetimi, liderlik, bilgi sistemlerini geliştirme, araştırma geliştirme, hasta odaklılık, hasta memnuniyeti, sağlık okuryazarlığı, maliyet etkinliği, etkili iletişim, performans yönetimi, öğrenen örgüt, yalın organizasyon gibi son yıllarda daha önemli hale gelen kavramlara ağırlık vermektedirler.

Bu kongreyle hedeflediğimiz sağlık hizmetleri yönetimindeki mevcut gelişmelere ve sorunlara bilimsel açıdan bakabilmek, özellikle sağlık yönetimi alanındaki yeni yaklaşımlar çerçevesinde sağlık kuruluşlarının gelecekte nasıl bir strateji belirlemesi gerektiği üzerine odaklanmak, sağlık yönetimi alanında yaşanan bu değişim ve büyümenin getirdiği yeni durumun sağlık yönetimi akademisyenleri ve özel-kamu sektör temsilcilerinin bir araya gelebileceği bilimsel bir ortamda tartışılmasıdır. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi olarak bu yıl birincisini gerçekleştireceğimiz kongremizde sağlık yönetimi alanındaki akademisyenleri, özel-kamu sağlık sektörü yönetici ve çalışanları, lisans-lisansüstü öğrencileri ile buluşabilmeyi arzu etmekteyiz.

Onursal Başkan
Prof. Dr. İ. Yaşar HACISALİHOĞLU (Rektör)
Prof. Dr. H. Cüneyt ULUTİN (SBF Dekanı)

Kongre Başkanı
Prof. Dr. Resul İZMİRLİ

AddThis Sharing Buttons
Diğer Etkinlikler
X
Secure Login

This login is SSL protected