MENU

UDEF Yöneticilerinden Rektör Ünal’a Ziyaret
31 Ekim 2023, Salı - 15:31
Güncelleme: 31 Ekim 2023, Salı - 15:32
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Genel Sekreteri Emin Sandık ve beraberindekiler, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal’ı ziyaret ettiler.

Rektörlük makamında gerçekleşen görüşmede; Uluslararası İlişkiler Birim Başkanı Prof. Dr. Mustafa Said Kurşunoğlu, UDEF’in Samsun Şubesi Başkanı Hakan Karaduman, Eğitim Koordinatörü Salman Narlı, Eğitim Sorumlusu Mustafa Selim Altınışık da yer aldı.

Ziyarette dünya genelinde OMÜ’ye ilgisi artarak devam eden uluslararası öğrencilere dair bilgi alışverişi ve istişarelerde bulunuldu. Ayrıca görüşmede uluslararası öğrencilerin OMÜ’ye yönlendirilme süreçleri ve bu çerçevede kurumsal iş birliği imkanları da değerlendirildi.

Rektör Ünal UDEF’in; Türkiye'ye gelmek isteyen öğrencilere rehberlik yapan, Türkiye mezunları ile irtibatını devam ettiren, ortak çalışmalar yürüten ve aynı zamanda da uluslararası öğrenci derneklerinin koordinasyonunu sağlayan bir kurum olduğunu ifade etti.

UDEF Genel Sekreteri Emin Sandık ise Türkiye’nin 76 şehrinde 61 dernek ve gönüllülerinin katılımı ile büyük bir sivil toplum hareketi olduklarını vurgularken gösterilen alaka için Rektör Ünal’a şükranlarını sundu.

Ziyaret, hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

X
Secure Login

This login is SSL protected