MENU

Rektör Ünal’dan Taşkent Devlet Ulaşım Üniversitesi’ne Ziyaret
02 Şubat 2023, Perşembe - 14:57
Güncelleme: 02 Şubat 2023, Perşembe - 14:57
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Taşkent’te bulunan Özbekistan’ın ulaştırma, lojistik bilimleri ve mühendislik alanında önde gelen üniversitelerinden olan Taşkent Devlet Ulaşım Üniversitesini (Thaskent State Transport University)  ziyaret etti.

Taşkent Devlet Ulaşım Üniversitesi Rektörlüğünde gerçekleşen görüşmede; Üniversitenin araştırma ve inovasyondan sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Shaumarov Said Sanatovich tarafından Rektör Ünal’a ulaştırma bilimleri ile mühendislik alanındaki çalışmalar hakkında bilgi verildi.

OMÜ’nün Teknopark tecrübesi, kurumsal başarıları ve proje imkânları ile ilgili bilgiler paylaşılan görüşmede, mühendislik alanındaki bilgi ve tecrübelerin patent ve markalaşma süreçlerine aktarılmasında ve uluslararası boyutta gerçekleşmesinde üniversiteler arasındaki işbirliklerinin vizyon ve önemi vurgulandı.

Uluslararası projelerde Türkiye’deki üniversitelerle birlikte çalışmaktan duyulacak memnuniyetin ifade edildiği ziyarete; Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Çokluk, Uluslararası İlişkiler Birim Başkanı Prof. Dr. Mustafa Said Kurşunoğlu, Taşkent Devlet Ulaşım Üniversitesi Uluslararası Direktörü Doç. Dr. Meryem Karlık da eşlik etti.

Ziyaret, hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle tamamlandı.

X
Secure Login

This login is SSL protected