MENU

Rektör Ünal’dan Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’na Ziyaret
14 Ocak 2022, Cuma - 17:41
Güncelleme: 16 Ocak 2022, Pazar - 00:32
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’na nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

TSO’nun yeni hizmet binasındaki görüşmede; Rektör Ünal, OMÜ’nün Samsun’un sanayi ve araştırma geliştirme (AR-GE) altyapısının gelişmesi ve üniversite-sanayi iş birliğinin güçlenmesi için birçok çalışma yaptıklarını söyledi. Belli aralıklarla ‘Sektörel İş Birliği İstişare Toplantıları’ düzenlediklerine dikkat çeken Rektör Ünal, bu toplantılarda Samsun’un güçlü alanlarından biri olan sanayi alanına yeni bir ufuk kazandırmayı amaçladıklarını kaydetti.

Üniversitenin bölgeye değer katması ve bunun da topluma yansımasını istediklerini belirten Rektör Ünal, eğitim sürecinin araştırma süreci ile entegre yürütülmesini ve üretilen bilginin de sanayi iş birliğiyle hayata geçirilmesini sağlamaya çalıştıklarını ifade etti.

Ziyaretten dolayı Rektör Ünal’a teşekkür eden Samsun TSO Başkanı Murzioğlu ise OMÜ ve TSO arasında ileriye dönük paydaşlık ilişkilerini daha da arttırmak istediklerini dile getirdi.

Karşılıklı fikir ve izlenimlerin aktarıldığı ziyaret, hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.


X
Secure Login

This login is SSL protected