MENU

Rektör Ünal’dan Endonezya’daki Yunus Emre Enstitüsüne Ziyaret
24 Mayıs 2023, Çarşamba - 14:42
Güncelleme: 27 Mayıs 2023, Cumartesi - 16:00
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Endonezya’da temaslarına devam eden Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Türkiye’nin eğitim ve kültür alanında temsil gücünü artıran Yunus Emre Enstitüsünün Jakarta’daki merkezine ziyaret gerçekleştirdi. 

Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, Enstitü Müdürü Dr. Cemal Şahin ile Endonezya’nın sosyokültürel yapısı, halkların karşılıklı muhabbeti ve ortak geleceği üzerine bilgi alışverişinde bulundu.

“Çalışmaya ve değer üretmeye devam edeceğiz”

Görüşme sırasında Endonezya’da faaliyet gösteren Yunus Emre Enstitüsü hakkında değerlendirmelerde bulunan Rektör Ünal, “Enstitünün yeni yapılanmış olmasına rağmen Türkçe eğitiminde ne kadar hızlı yol alınabildiğini burada görmüş olduk. Türkçenin birleştirme gücüyle 2 ülkenin sivil güçleri de ortak çalışmaya ve değer üretmeye devam edecektir. Türkçe öğretimine yaptığı katkılar ve güzel ev sahipliği için kendilerine teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

“Türkçeye ilgi mutluluk verici”

Misafirliklerinden dolayı konuğu Rektör Ünal’a teşekkür eden Dr. Cemal Şahin, OMÜ camiasına çalışmalarında başarılar dileyerek sevgilerini iletti. Dr. Cemal Şahin, yeni bir yapılanma olmasına rağmen Türkçe eğitimini birleştirici bir güç olarak kullanan Enstitünün dönemlik ortalama 750 - 1000 öğrenciye hizmet verdiğini belirtti. Kuruluşundan bugüne oldukça hızlı yol aldıklarını ifade eden Şahin, Endonezya’nın genç nüfusunun Türkçeye büyük ilgi göstermesinin mutluluk verici olduğunu söyledi.

Ziyaret, hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle tamamlandı.

 

X
Secure Login

This login is SSL protected