MENU

Rektör Ünal, Türkiye'nin İlk ve Tek Ana Yurt Güvenliği Fuarı Olan SEDEC 2024’te
22 Mayıs 2024, Çarşamba - 15:31
Güncelleme: 22 Mayıs 2024, Çarşamba - 15:31
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, savunma, havacılık ve teknoloji şirketlerinin boy gösterdiği Türkiye'nin ilk ve tek ana yurt güvenliği fuarı olan SEDEC 2024'e katıldı.

Fuarda OMÜ-TTO’dan önemli hamleler

Ankara ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleştirilen SEDEC 2024’te OMÜ Teknoloji ve Transfer Ofisi (TTO) de yer alarak önemli iş birliklerine imza attı. Sektörün önde gelen firmaları ile yapılan görüşmeler neticesinde OMÜ-TTO, Araştırma Geliştirme (AR-GE) çalışmaları kapsamında geliştirilen ürünlerin ticarileştirilmesi yönünde önemli adımlar attı.

OMÜ-TTO ve MİLKAB arasında protokol imzalandı 

Ayrıca Savunma Sanayii Başkanlığı Sanayileşme Daire Başkanı Murat Çizgel’in katılımıyla yerli ve millî askerî kablo üreticisi MİLKAB (Milli Kablo) Savunma Sanayii ve OMÜ arasında savunma sanayii alanında kullanılmakta olan kablolara yönelik yenilikçi yaklaşım doğrultusunda yerli ve millî bir ürün ortaya çıkarmak maksadıyla protokol imzalandı. Protokol; kablo izolasyon, kaplama ve makaron teknolojileri üzerine AR-GE çalışmasını kapsıyor.

SEDEC 2024 Fuarı, 23 Mayıs 2024 tarihine kadar ziyarete açık olacak.

SEDEC hakkında

SEDEC; Anayurt Güvenliği, Sınır Güvenliği, İç Güvenlik konularında Uluslararası ve Ulusal tüm oyuncuları bir araya getiren, konferans, ikili iş görüşmeleri ve sergi organizasyonudur.

Savunma Sanayii Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Kara, Hava, Deniz Kuvvetleri, Jandarma gibi ihtiyaç makamlarını, üreticiler ile direk bağlantıya geçiren, büyük platform üreticilerinin KOBİ seviyesinde tedarik zinciri bağlantılarını en kısa sürede sağlayan etkin bir platformdur.

X
Secure Login

This login is SSL protected