MENU

Rektör Ünal 2. Türkiye Geneli İlahiyat Gençlik Buluşmasına Katıldı
28 Aralık 2021, Salı - 11:07
Güncelleme: 28 Aralık 2021, Salı - 13:34
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, İlahiyat Derneği ve Türkiye Gençlik STK’ları Platformu tarafından İstanbul’da düzenlenen “2. Türkiye Geneli İlahiyat Gençlik Buluşması”na katıldı.

Türkiye’nin muhtelif illerinden, 57 farklı üniversiteden ilahiyat ve İslami İlimler öğrencilerini ve mezunlarını bir araya getiren programla; gençler arasındaki birlik ruhunun taze tutulması,  öğrencilerin potansiyellerine yönelik farkındalıklarının arttırılması ile toplumsal alanda kendilerine düşen sorumluluk bilincinin kavratılması amaçlandı.

Uluslararası Kur'an'ı Kerim'i Güzel Okuma Dünya 2'ncisi Abdulkerim İleri'nin Kur'an tilavetiyle başlayan ve Halil Necipoğlu’nun konser verdiği programa; AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Halis Yunus Ersöz, MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, Türkiye Gençlik STK'ları Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Terzi, Türkiye İlahiyatlar Derneği Başkanı Salih Turan ve farklı şehirlerden gelen yaklaşık 5 bin öğrenci katıldı.

X
Secure Login

This login is SSL protected