MENU

Kalitesini Tescilleyen Merkez Kütüphane’nin Yönetici ve Çalışanları, Rektör Ünal Tarafından Ağırlandı
24 Aralık 2021, Cuma - 17:45
Güncelleme: 24 Aralık 2021, Cuma - 17:45
Dinlemek için tıklayınızDİNLE
Paylaş
A+ A-

Uygulanan hizmet ve politikaların uluslararası düzeyde standartlara bağlı kalarak değerlendirilmesi sonucunda Türk Kütüphaneciler Derneği ve MSC (Managemet System Certification) tarafından “A Sınıfı Yetkin Kütüphane” ile “Güvenli Kütüphane Hizmeti” sertifikalarına layık görülen Ondokuz Mayıs Üniversitesine (OMÜ) ait Merkez Kütüphane, bu belgeleri almaya hak kazanan ilk üniversite kütüphanesi oldu.

OMÜ’nün kalite yönetimi perspektifi ışığında hizmet niteliğini üst düzeye çıkarıp envanterindeki kaynakları zenginleştiren Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığının yönetici ve çalışanları, elde edilen bu başarı sonrasında Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal ile bir araya geldi. Ziyarette Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Ethem Olukcuoğlu, OMÜ'ye prestij sağlayan sertifikaları Rektör Ünal'a takdim etti.

Bir ilke imza atıldı

Rektörlük makamındaki ziyarette Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Ethem Olukcuoğlu ve beraberindekiler, OMÜ olarak bir ilke imza atmış olmanın memnuniyet ve mutluluğunu Rektör Ünal ile paylaştılar.

Görüşmede Daire Başkanı Ethem Olukcuoğlu, yeni nesil kütüphane olarak kullanıcılara sundukları bilgi teknolojileri, sahip oldukları yayınlar ve koleksiyonlar, idari yetkinlik, engelsiz kütüphane hizmeti vb. kriterlerin, başarının kapılarını açtığını belirterek destek ve teşviklerinden ötürü Rektör Ünal’a teşekkürlerini iletti.

Rektör Ünal ise Türkiye’de ilk kez Merkez Kütüphane’ye değer görülen sertifikaların OMÜ’nün gurur ve onur kaynaklarından olduğuna işaret ederek, bu başarıya ulaşmak için emek verip fedakârlıkta bulunan herkese şükranlarını sundu.

OMÜ’nün bilgi hazinesi

Merkez Kütüphane’nin; varlığı, etkinliği ve yenilikçi girişimleriyle OMÜ’nün bilgi hazinesi olduğunu vurgulayan Rektör Ünal, hak edilen belgelerin OMÜ’deki değişim ve dönüşümü yansıtan önemli adımlardan biri olduğunu dile getirdi.

X
Secure Login

This login is SSL protected