MENU

Şiddet Döngüsü ve Çözüm Önerileri Sempozyumu

admin

OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi

11 Mart 2023, Cumartesi - 10:00 - 12 Mart 2023, Pazar - 17:00
38 gün kaldı
A+ A-
18 October 2022

Değerli  Katılımcılar,

'Şiddet Döngüsü ve Çözüm Önerileri Sempozyumu'nu düzenleme amacımız, bir kısır döngü haline gelen şiddetin çözüm yollarına odaklanmak; geçmişin yaralarını sarmak, negatif kültürel aktarımın önüne geçmek için geçmişle gelecek arasında bir köprü vazifesi üstlenmektir.

Şiddet kendini doğuran, müdahale edilmediği sürece yeniden üretilen; yeni şiddet biçimlerinin üretilmesini destekleyen bir olgudur.

Şiddet üzerine yapılan çalışmalar, konunun dinamizmi ve çok boyutlu olması nedeniyle sıkça ele alınarak güncellenmeye ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle Felsefe, Sosyoloji, Psikoloji, Eğitim, Hukuk, İlahiyat ve diğer tüm alanlardan çözüme katkı sunacak disipliner ve disiplinler arası tebliğler düzenleyeceğimiz sempozyum kapsamında değerlendirilecektir. Bu amaçla siz değerli katılımcıları 11-12 Mart 2023 tarihinde Samsun’da düzenlenecek olan “Şiddet Döngüsü ve Çözüm Önerileri” başlıklı sempozyuma davet etmekten onur duyarız.

Sempozyum bildirileri özet metinleri sempozyum tarihinden önce; tam metin bildirileri ise aynı yıl içerisinde sempozyum kitabında basılacaktır.

Prof. Dr. Yavuz ÜNAL

Rektör

AddThis Sharing Buttons
Diğer Etkinlikler
X
Secure Login

This login is SSL protected